statystyki

Koronawirus: MS sonduje, co można poddać pod osąd

autor: Piotr Szymaniak23.04.2020, 07:57; Aktualizacja: 23.04.2020, 07:57
Według nieoficjalnych informacji odmrażanie sądów ma się zacząć po przerwie majowej.

Według nieoficjalnych informacji odmrażanie sądów ma się zacząć po przerwie majowej.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości przymierza się do odmrożenia sądów. Do wszystkich jednostek zostały rozesłane pisma z proponowanym wykazem spraw, które – przy zachowaniu odpowiednich reguł bezpieczeństwa rekomendowanych przez głównego inspektora sanitarnego – mogłyby znów być rozpatrywane.

Resort chce m.in., by sądy wszystkich szczebli powróciły do orzekania w sprawach egzekucyjnych, skarg na orzeczenie referendarzy czy też dotyczących tytułów wykonawczych i zabezpieczających.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Inspektor Pracy(2020-04-23 09:30) Zgłoś naruszenie 47

  POd sąd z Nimi.Oskarzam: A ja się pytam PO i Tuska oraz Budkę --tak,tak –właśnie Ich,-- czy szacowano ile na przykład ludzi nie dożywa wydłużonego przez to ugrupowanie nowego wieku emerytalnego dla osób zatrudnianych w szkodliwych i nieb warunkach pracy Którym to po latach takiego mozołu odebrali wstecznie po fakcie tej pracy, prawo do emerytury w godnym dla takiego zatrudnienia wieku.? -a może wyparliście się tych śmierci ! -które to po 2008r do nadal powodują, że w całej Polsce co tydzień rodziny tak zatrudnionych ,często już zmarłych odprowadzają Ich zwłoki na cmentarz. Zapewne jest Ich znacznie więcej niż w Polsce będzie ofiar tego wirusa. Hmm POmyśleliście ,wspomnieliście? To poniżej nie alfabet Mors”e a inicjały Tych osób Które znałem lecz nie miały szansy dożyć pomimo długoletniej pracy w nieb i szkodl warunkach pracy ,nowego podniesionego POdle wstecznie wieku emerytalnego: AP l 62,, CzZ l 59,, PL l 58:MW l 58,,PP l 62;PJ l 63, LM l 64, PW L63, EJ l 65 itd. itd. .pomimo, iż pracowali także od stanu wojennego w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych.. Czy jeszcze uważasz ,ze to polityka ? Kto przyczynił się do Ich nieszczęścia—co -ślepy i głuchy jesteś.? a ile osób w Polsce zabił Wirus?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • IP(2020-04-24 09:24) Zgłoś naruszenie 10

  Do hen. Tak długo aż Ci POlityczni bandyci co doprowadzili do tragedii a nawet śmierci tyłu osób nie znajda się w obozach nieb I szkodl ze źródłami izotop I rtęcią oraz jej oparami włącznie w zakresie dożywotniej pracy , nie zaniecham ich POdłych głów i pisania o tych **********

  Odpowiedz
 • żenując poziom zabezpieczeń(2020-04-25 11:35) Zgłoś naruszenie 00

  A czy GIS to nie ten sam co zamiast opowiadać, że ta epidemia to nic takiego strasznego, powinien przygotowywać państwo na stan epidemii??? Czy to jest też ten, który zezwala, żeby w szpitalach zabezpieczeniem była przyłbica i maska chirurgiczna?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane