statystyki

Koronawirus: MS sonduje, co można poddać pod osąd

autor: Piotr Szymaniak23.04.2020, 07:57; Aktualizacja: 23.04.2020, 07:57
Według nieoficjalnych informacji odmrażanie sądów ma się zacząć po przerwie majowej.

Według nieoficjalnych informacji odmrażanie sądów ma się zacząć po przerwie majowej.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości przymierza się do odmrożenia sądów. Do wszystkich jednostek zostały rozesłane pisma z proponowanym wykazem spraw, które – przy zachowaniu odpowiednich reguł bezpieczeństwa rekomendowanych przez głównego inspektora sanitarnego – mogłyby znów być rozpatrywane.

Resort chce m.in., by sądy wszystkich szczebli powróciły do orzekania w sprawach egzekucyjnych, skarg na orzeczenie referendarzy czy też dotyczących tytułów wykonawczych i zabezpieczających.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Inspektor Pracy(2020-04-23 09:30) Zgłoś naruszenie 47

  POd sąd z Nimi.Oskarzam: A ja się pytam PO i Tuska oraz Budkę --tak,tak –właśnie Ich,-- czy szacowano ile na przykład ludzi nie dożywa wydłużonego przez to ugrupowanie nowego wieku emerytalnego dla osób zatrudnianych w szkodliwych i nieb warunkach pracy Którym to po latach takiego mozołu odebrali wstecznie po fakcie tej pracy, prawo do emerytury w godnym dla takiego zatrudnienia wieku.? -a może wyparliście się tych śmierci ! -które to po 2008r do nadal powodują, że w całej Polsce co tydzień rodziny tak zatrudnionych ,często już zmarłych odprowadzają Ich zwłoki na cmentarz. Zapewne jest Ich znacznie więcej niż w Polsce będzie ofiar tego wirusa. Hmm POmyśleliście ,wspomnieliście? To poniżej nie alfabet Mors”e a inicjały Tych osób Które znałem lecz nie miały szansy dożyć pomimo długoletniej pracy w nieb i szkodl warunkach pracy ,nowego podniesionego POdle wstecznie wieku emerytalnego: AP l 62,, CzZ l 59,, PL l 58:MW l 58,,PP l 62;PJ l 63, LM l 64, PW L63, EJ l 65 itd. itd. .pomimo, iż pracowali także od stanu wojennego w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych.. Czy jeszcze uważasz ,ze to polityka ? Kto przyczynił się do Ich nieszczęścia—co -ślepy i głuchy jesteś.? a ile osób w Polsce zabił Wirus?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • IP(2020-04-24 09:24) Zgłoś naruszenie 10

  Do hen. Tak długo aż Ci POlityczni bandyci co doprowadzili do tragedii a nawet śmierci tyłu osób nie znajda się w obozach nieb I szkodl ze źródłami izotop I rtęcią oraz jej oparami włącznie w zakresie dożywotniej pracy , nie zaniecham ich POdłych głów i pisania o tych **********

  Odpowiedz
 • żenując poziom zabezpieczeń(2020-04-25 11:35) Zgłoś naruszenie 00

  A czy GIS to nie ten sam co zamiast opowiadać, że ta epidemia to nic takiego strasznego, powinien przygotowywać państwo na stan epidemii??? Czy to jest też ten, który zezwala, żeby w szpitalach zabezpieczeniem była przyłbica i maska chirurgiczna?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane