Koronawirus w Polsce: Komornicy wstrzymują egzekucje w terenie. Ograniczone m.in. eksmisje i licytacje

18.03.2020, 14:55; Aktualizacja: 18.03.2020, 14:56
Chodzi m.in. o przeprowadzane przez komorników licytacje nieruchomości i ruchomości, eksmisje, wydanie nieruchomości i komornicze doręczenia pozwów. Pietrzyk zastrzegł przy tym, że nie oznacza to, iż należności nie będą egzekwowane.

Chodzi m.in. o przeprowadzane przez komorników licytacje nieruchomości i ruchomości, eksmisje, wydanie nieruchomości i komornicze doręczenia pozwów. Pietrzyk zastrzegł przy tym, że nie oznacza to, iż należności nie będą egzekwowane.źródło: ShutterStock

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym komornicy wstrzymują lub znacznie ograniczają czynności egzekucyjne poza kancelarią - poinformował PAP rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej Krzysztof Pietrzyk.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • poszkodowany(2020-04-16 19:31) Zgłoś naruszenie 00

  Komornik Jakub Marchlewski z Aleksandrowa Kujawskiego wszczyna egzekucje nawet na Wielkanoc pozajmował konta w banku

  Odpowiedz
 • Aleksander(2020-03-20 18:02) Zgłoś naruszenie 40

  kjn - nie podzielam twojej opinii, tez czekam na wyegzekwowanie przez komornika długu od dłużnika. Zalega mi kilkanaście tysięcy. Jakoś dłużnik nie lituje się nade mną i moją materialną sytuacją. Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia. Uważam, że komornicy powinni bezwzględnie egzekwować długi.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kjn(2020-03-20 12:03) Zgłoś naruszenie 45

  Niczego nie ograniczyli, zabierają na potęgę co się da, pensje, blokują konta i wcale nie za długi alimentacyjne czy administracyjne tylko jakieś stare zaległości z pseudo firm windykacyjnych, kompletnie bez umiaru, refleksji i opamiętania że ci ludzie już nie maja za co żyć a za chwile w ogóle nie będą mieli pracy i gdzie się podziać i są to przede wszystkim osoby samotnie wychowujące dzieci i utrzymujące domy, rodziny. Te osoby nie maja szans na pożyczki ani wsparcie rządu, to są relane ofiary sytuacji dobite pazernością instytucji i komorników

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane