statystyki

Przekształcenie, użytkowanie wieczyste – mieszkańcy nie wiedzą, za co mają płacić

autor: Leszek Jaworski26.02.2020, 06:01; Aktualizacja: 26.02.2020, 09:22
Na czas nie zdążyli także urzędnicy z Poznania. Z kolei w stołecznej dzielnicy Ochota i w Katowicach wydano 85 proc. zaświadczeń.

Na czas nie zdążyli także urzędnicy z Poznania. Z kolei w stołecznej dzielnicy Ochota i w Katowicach wydano 85 proc. zaświadczeń.źródło: ShutterStock

Za kilka dni upływa termin uiszczenia opłaty przekształceniowej za 2019 r., a miesiąc później za 2020 r. Tymczasem wiele urzędów gmin do tej pory nie uporało się z wydaniem dokumentów poświadczających uwłaszczenie. Prowadzi to do sporego zamieszania.

– Nie wszyscy dotychczasowi użytkownicy wieczyści otrzymali zaświadczenie o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności – informuje Grzegorz Gawlik z biura rzecznika prasowego prezydenta Łodzi.

Na czas nie zdążyli także urzędnicy z Poznania. Z kolei w stołecznej dzielnicy Ochota i w Katowicach wydano 85 proc. zaświadczeń. – Liczba wydanych zaświadczeń zbliża się do 20 tys. – mówi Dariusz Czapla z wydziału komunikacji społecznej katowickiego magistratu. I dodaje, że w odniesieniu do pozostałych nieruchomości, które uległy przekształceniu, zaświadczenia są wydawane sukcesywnie i będą wystawiane również w latach następnych, o ile nastąpi taka potrzeba.

W zależności od urzędu


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane