statystyki

Wola mieszkańców nie ma znaczenia przy lokalizacji inwestycji

autor: Paulina Szewioła02.10.2019, 20:00
Sąd wskazał także na brak w uzasadnieniu uchwały innych merytorycznych powodów podjętej decyzji. Tymczasem w ocenie WSA ujawnienie w nim motywów rozstrzygnięcia zapobiega jego dowolności i arbitralności, umacnia poczucie zaufania społecznego i stanowi podstawę kontroli jego legalności.

Sąd wskazał także na brak w uzasadnieniu uchwały innych merytorycznych powodów podjętej decyzji. Tymczasem w ocenie WSA ujawnienie w nim motywów rozstrzygnięcia zapobiega jego dowolności i arbitralności, umacnia poczucie zaufania społecznego i stanowi podstawę kontroli jego legalności.źródło: ShutterStock

Sprzeciw sąsiadów nie może być podstawą do odmowy podjęcia przez gminę uchwały w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej, o którą wnioskował inwestor – stwierdził WSA w Poznaniu.

Inwestorzy złożyli u burmistrza wniosek o ustalenie lokalizacji osiedla mieszkaniowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Taką możliwość daje ustawa o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowej oraz inwestycji towarzyszącej (Dz.U. z 2018 r. poz. 1496), tzw. specustawa mieszkaniowa. Jej głównym celem było przyjęcie rozwiązań upraszczających i usprawniających procedury administracyjne związane z realizacją tego rodzaju inwestycji. Osiągnięciu takiego rezultatu miała służyć m.in. uchwała w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji podejmowana przez właściwą miejscowo radę gminy, w szczególności tam, gdzie uchwalony plan miejscowy nie zaspokaja obecnych potrzeb mieszkaniowych. Jego zmiana jest bowiem procesem długotrwałym.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane