statystyki

Komisja ds. pedofilii nie tylko w Kościele

autor: Piotr Szymaniak17.07.2019, 17:00; Aktualizacja: 17.07.2019, 17:39
„Żadne działania skierowane przeciwko wolności seksualnej i obyczajności dzieci, mimo upływu lat, nie mogą być chronione tajemnicą ani nie mogą ulec zapomnieniu” – tak brzmi preambuła ustawy powołującej do życia komisję do zbadania przypadków pedofilii.

„Żadne działania skierowane przeciwko wolności seksualnej i obyczajności dzieci, mimo upływu lat, nie mogą być chronione tajemnicą ani nie mogą ulec zapomnieniu” – tak brzmi preambuła ustawy powołującej do życia komisję do zbadania przypadków pedofilii.źródło: ShutterStock

„Żadne działania skierowane przeciwko wolności seksualnej i obyczajności dzieci, mimo upływu lat, nie mogą być chronione tajemnicą ani nie mogą ulec zapomnieniu” – tak brzmi preambuła ustawy powołującej do życia komisję do zbadania przypadków pedofilii. Projekt wczoraj przyjęła Rada Ministrów.

Komisja ma liczyć siedmiu członków, z czego czterech wybierze parlament. Trzech ma zostać wyłonionych przez Sejm większością kwalifikowaną 3/5 głosów. Takie same poparcie musi uzyskać jeden kandydat wybierany przez Senat. Po jednej osobie wskażą premier, prezydent i rzecznik praw dziecka.

Prawo do powołania członka komisji nie będzie miał natomiast rzecznik praw obywatelskich. Jego przedstawiciel będzie mógł brać udział w posiedzeniach komisji – z głosem doradczym – na zaproszenie przewodniczącego. Tego z kolei spośród członków komisji będzie wybierał Sejm zwykłą wielkością głosów.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane