statystyki

Adwokaci apelują o niekaranie za błąd w opłacie

autor: Szymon Cydzik04.07.2019, 17:00
prawo8

prawo8źródło: ShutterStock

Sekretarze Naczelnej Rady Adwokackiej wystosowali do Sejmu petycję o poparcie zgłoszonej przez Senat poprawki, która dotyczy usunięcia z procedowanej nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego przepisu o tzw. opłacie dodatkowej. Apelują też do członków samorządu o jej poparcie.

Izba wyższa przyjęła wspomnianą poprawkę 26 czerwca 2019 r. Wykreśla ona przepis przewidujący dodatkową opłatę dla strony, która błędnie uiści opłatę sądową od środka zaskarżenia. Wkrótce poprawki Senatu rozpozna sejmowa Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, która przedstawi izbie niższej rekomendacje ws. ich przyjęcia lub odrzucenia. Dlatego też NRA skierowała na ręce przewodniczącego tej komisji posła Arkadiusza Mularczyka petycję o to, by zarekomendowała ona utrzymanie owej poprawki.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • racjonalny (2019-07-05 09:05) Zgłoś naruszenie 20

  Drastyczne karanie za taki bzdet nie jest zdrowe. Jeżeli tak projektodawcom zalezy na jakiejś formie sankcji, wystarczy symboliczna kara w wysokości od 10 do 500 zł. Znając klienta będzie on domagał się zwrotu tej opłaty od pełnomocnika, a pełnomocnik postawi sobie za punkt honoru, aby jej uniknąć. Karanie dodatkową opłatą w wysokości do 200 tys. zł. to przejaw zaburzeń.

  Odpowiedz
 • Mariusz(2019-07-04 20:23) Zgłoś naruszenie 22

  Fajnie że adwokaci apelują o nie latanie za w błąd w opłacie ,ale dlaczego apelują tylko i wyłącznie w kwestii przepisów dotyczących tylko nich a nie godzących w dobro społeczeństwa i szarych obywatelow dla których zmiany będą najbardziej nie korzystne

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • obwatel(2019-07-05 08:26) Zgłoś naruszenie 15

  Adwokaci chcą być bezkarni, żeby było jak było ? to zgroza i popatrzcie jak dbają o swoje kiesy. Taka kara powinna być, inaczej nic się nie zmieni- MUSI BYĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, bo często robią to celowo .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane