statystyki

To sprawca przemocy domowej będzie musiał się wyprowadzić

autor: Piotr Szymaniak01.07.2019, 08:30; Aktualizacja: 01.07.2019, 08:30
Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt ustawy antyprzemocowej. Zmienia on przepisy wielu ustaw: od kodeksu postępowania cywilnego i kodeksu postępowania karnego, przez ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie po ustawę o policji.

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt ustawy antyprzemocowej. Zmienia on przepisy wielu ustaw: od kodeksu postępowania cywilnego i kodeksu postępowania karnego, przez ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie po ustawę o policji.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt ustawy antyprzemocowej. Zmienia on przepisy wielu ustaw: od kodeksu postępowania cywilnego i kodeksu postępowania karnego, przez ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie po ustawę o policji.

Cel? Takie usprawnienie procedur, by jak najszybciej odizolować sprawcę przemocy domowej od ofiar. To oprawca będzie musiał natychmiast opuścić mieszkanie, a nie jego rodzina.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • no_name(2019-07-01 11:03) Zgłoś naruszenie 181

    A co z domniemaniem niewinności..?

    Odpowiedz
  • wizjoner(2019-07-01 09:35) Zgłoś naruszenie 161

    No to czas na program bezdomny plus.

    Odpowiedz
  • Papcio(2019-07-01 12:51) Zgłoś naruszenie 162

    A jak żona specjalnie *********** głową o lodówkę i zadzwoni po policję, a?

    Odpowiedz
  • Glina emeryt(2019-07-01 11:03) Zgłoś naruszenie 150

    Prawo do poprawki. Cel i kierunek uważam za bardzo słuszny, jednakże Policja - NIE MOŻE mieć takich uprawnień. W państwach demokratycznych - TYLKO SĄD - może i powinien decydować.

    Odpowiedz
  • no_name(2019-07-01 11:03) Zgłoś naruszenie 110

    A co z domniemaniem niewinności..?

    Odpowiedz
  • prawnik ze Szczecina(2019-07-01 09:32) Zgłoś naruszenie 102

    Publikując dyskryminujące zdjęcie redakcja naraża się na odpowiedzialność karną.

    Odpowiedz
  • Tomek(2019-07-01 13:18) Zgłoś naruszenie 50

    Gdzie się podziały wszystkie komentarze? Jeszcze rano było ich dużo więcej.

    Odpowiedz
  • Jolka(2019-07-02 01:16) Zgłoś naruszenie 20

    A inne formy przemocy stosowane,niestety,również przez kobiety ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-07-01 09:13) Zgłoś naruszenie 29

    bardzo dobrze

    Odpowiedz
  • andi bond(2020-03-03 13:35) Zgłoś naruszenie 20

    kto ma cycki ten ma rację dobrze że się rozwiodłem totalna parodia spradliwości

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-07-01 18:35) Zgłoś naruszenie 20

    Przecież przepisy innych ustaw też przewidują ingerencję w wolność osobistą jeszcze bez rozstrzygnięcia sądu, zarówno w Polsce, jak i niedoścignionych krajach zachodnich np. przepisy dotyczące ochrony zdrowia psychicznego.

    Odpowiedz
  • Sal(2019-07-02 06:58) Zgłoś naruszenie 10

    I tak powinno być ze wszystkim nie lokator się rządzi tylko właściciel mieszkania ma prawo bo to jego własność umowa sie kończy i do widzenia

    Odpowiedz
  • Jan(2019-07-02 06:53) Zgłoś naruszenie 01

    Nareszcie normalne prawo proste zrozumiale i tak powinno byc ze wszystkim

    Odpowiedz
  • nicki(2019-07-01 22:27) Zgłoś naruszenie 03

    W końcu prawidłowa reakcja P.Ministra Ziobry na bardzo często spotykaną przemoc w rodzinie i realna pomoc dla poszkodowanych matek z dziećmi, które dotąd muszą gromadzić stosy dokumentów by udowodnić fakty dla nich oczywiste , poniżać się, prosić o pomoc różne instytucje/ bez większego zainteresowania i zaangażowania z ich strony-pozostawiając z problemem matki same sobie/. To oprawca ma się wynieść z domu a nie jego ofiara.!Trzeba przywrócić normalność i strzec zasad. BRAWO ZA ODWAŻNE KROKI W TEJ MATERII !!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz