statystyki

To sprawca przemocy domowej będzie musiał się wyprowadzić

autor: Piotr Szymaniak01.07.2019, 08:30; Aktualizacja: 01.07.2019, 08:30
Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt ustawy antyprzemocowej. Zmienia on przepisy wielu ustaw: od kodeksu postępowania cywilnego i kodeksu postępowania karnego, przez ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie po ustawę o policji.

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt ustawy antyprzemocowej. Zmienia on przepisy wielu ustaw: od kodeksu postępowania cywilnego i kodeksu postępowania karnego, przez ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie po ustawę o policji.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt ustawy antyprzemocowej. Zmienia on przepisy wielu ustaw: od kodeksu postępowania cywilnego i kodeksu postępowania karnego, przez ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie po ustawę o policji.

Cel? Takie usprawnienie procedur, by jak najszybciej odizolować sprawcę przemocy domowej od ofiar. To oprawca będzie musiał natychmiast opuścić mieszkanie, a nie jego rodzina.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • no_name(2019-07-01 11:03) Zgłoś naruszenie 131

    A co z domniemaniem niewinności..?

    Odpowiedz
  • Papcio(2019-07-01 12:51) Zgłoś naruszenie 112

    A jak żona specjalnie *********** głową o lodówkę i zadzwoni po policję, a?

    Odpowiedz
  • Glina emeryt(2019-07-01 11:03) Zgłoś naruszenie 100

    Prawo do poprawki. Cel i kierunek uważam za bardzo słuszny, jednakże Policja - NIE MOŻE mieć takich uprawnień. W państwach demokratycznych - TYLKO SĄD - może i powinien decydować.

    Odpowiedz
  • wizjoner(2019-07-01 09:35) Zgłoś naruszenie 91

    No to czas na program bezdomny plus.

    Odpowiedz
  • no_name(2019-07-01 11:03) Zgłoś naruszenie 60

    A co z domniemaniem niewinności..?

    Odpowiedz
  • prawnik ze Szczecina(2019-07-01 09:32) Zgłoś naruszenie 62

    Publikując dyskryminujące zdjęcie redakcja naraża się na odpowiedzialność karną.

    Odpowiedz
  • Tomek(2019-07-01 13:18) Zgłoś naruszenie 30

    Gdzie się podziały wszystkie komentarze? Jeszcze rano było ich dużo więcej.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-07-01 09:13) Zgłoś naruszenie 27

    bardzo dobrze

    Odpowiedz
  • Jolka(2019-07-02 01:16) Zgłoś naruszenie 00

    A inne formy przemocy stosowane,niestety,również przez kobiety ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2019-07-02 06:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie normalne prawo proste zrozumiale i tak powinno byc ze wszystkim

    Odpowiedz
  • Sal(2019-07-02 06:58) Zgłoś naruszenie 00

    I tak powinno być ze wszystkim nie lokator się rządzi tylko właściciel mieszkania ma prawo bo to jego własność umowa sie kończy i do widzenia

    Odpowiedz
  • nicki(2019-07-01 22:27) Zgłoś naruszenie 01

    W końcu prawidłowa reakcja P.Ministra Ziobry na bardzo często spotykaną przemoc w rodzinie i realna pomoc dla poszkodowanych matek z dziećmi, które dotąd muszą gromadzić stosy dokumentów by udowodnić fakty dla nich oczywiste , poniżać się, prosić o pomoc różne instytucje/ bez większego zainteresowania i zaangażowania z ich strony-pozostawiając z problemem matki same sobie/. To oprawca ma się wynieść z domu a nie jego ofiara.!Trzeba przywrócić normalność i strzec zasad. BRAWO ZA ODWAŻNE KROKI W TEJ MATERII !!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-07-01 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież przepisy innych ustaw też przewidują ingerencję w wolność osobistą jeszcze bez rozstrzygnięcia sądu, zarówno w Polsce, jak i niedoścignionych krajach zachodnich np. przepisy dotyczące ochrony zdrowia psychicznego.

    Odpowiedz