statystyki

Policja nakaże domowemu tyranowi opuścić mieszkanie

autor: Małgorzata Kryszkiewicz27.05.2019, 07:30; Aktualizacja: 27.05.2019, 07:31
Policja zyska nowe uprawnienia, które pozwolą skuteczniej chronić osoby dotknięte przemocą domową. Wśród nich znajdą się m.in. wydanie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Odpowiednie zmiany w prawie zapowiada resort sprawiedliwości.

Policja zyska nowe uprawnienia, które pozwolą skuteczniej chronić osoby dotknięte przemocą domową. Wśród nich znajdą się m.in. wydanie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Odpowiednie zmiany w prawie zapowiada resort sprawiedliwości.źródło: ShutterStock

Policja zyska nowe uprawnienia, które pozwolą skuteczniej chronić osoby dotknięte przemocą domową. Wśród nich znajdą się m.in. wydanie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Odpowiednie zmiany w prawie zapowiada resort sprawiedliwości.

„Potrzeba podjęcia prac legislacyjnych jest rezultatem oceny istniejącego stanu prawnego i efektywności postępowań sądowych w sprawach dotyczących zobowiązania sprawcy przemocy do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania” – czytamy w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów. Resort chce, aby tego typu postępowania toczyły się sprawniej i szybciej, a w efekcie ochrona osób dotkniętych przemocą zostanie zwiększona.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (47)

  • Maciej(2019-05-27 20:08) Zgłoś naruszenie 7812

    Piękna sprawa dla kobiet. Wreszcie bez wysiłku można będzie przejąć cudze mieszkanie... To się robi chore.

    Odpowiedz
  • Paweł(2019-05-27 19:56) Zgłoś naruszenie 574

    No to teraz patrzcie jak znajdzie się wiecej panów pod mostem. no bo przecierz kobieta nie czyni przemocy psychicznej

    Odpowiedz
  • znam się(2019-05-27 16:06) Zgłoś naruszenie 462

    I pewnie prawo własności nie będzie miało znaczenia...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Coin(2019-05-29 02:22) Zgłoś naruszenie 423

    Rozbój w biały dzień. Nigdy nie należy wpuszczać kobiety do swojego życia i mieszkania. MGTOW.

    Odpowiedz
  • Dokucznik(2019-05-29 04:11) Zgłoś naruszenie 370

    No to się teraz zmniejszy ilość zawieranych małżeństw i będą ludzie mieszkali osobno aby mieszkania nie stracić przypadkiem.

    Odpowiedz
  • Nemo(2019-05-29 15:14) Zgłoś naruszenie 352

    Miałem się żenić w tym roku w sierpniu, właśnie zerwałem zaręczyny, nie będę czekał aż przyszła żona upozoruje przemoc domową, żeby coś na co pracuję całe życie stało się jej własnością w 10min przez durne prawo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nikola (2019-05-29 15:57) Zgłoś naruszenie 210

    Czyli teraz kobiety rzucajace sie z pazurami na mezczyzne , kopiace i wrzeszczace przy dzieciach beda zabierane przez policje . Swietnie . Nareszcie sprawiedliwie ?? Przemoc nie ma plci !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MgtowMonk(2019-05-29 13:47) Zgłoś naruszenie 200

    MGTOW to jedyne rozwiązanie!!!

    Odpowiedz
  • dokk(2019-05-29 13:00) Zgłoś naruszenie 160

    Feministyczna aberacja, zostanie prędzej czy później skorygowana skutecznie.

    Odpowiedz
  • Kobiety chcą dzieci mężczyźni nie(2019-05-30 01:05) Zgłoś naruszenie 131

    Będzie coraz mniej dzieci w Polsce. Każdy feministyczny przepis ma negatywny wpływ na demografie. W krajach islamskich gdzie kobieta ma mało do powiedzenia żaden mężczyzna nie boi się mieć dzieci

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marco(2019-05-29 18:13) Zgłoś naruszenie 130

    Jest to oczywiste pole do nadużyć. I do nadużyć będzie dochodziło na wielką skalę. PIS, podobno partia konserwatywna, ale idzie ramię w ramię z rewolucjonistami wprowadzając przepisy dyskryminujące mężczyzn na wzór tych z "postępowej" Europy. A jest to już kolejna taka reforma tej władzy. I tak, sprawcy przemocy powinni być karani, ale w procesach po przedstawieniu dowodów z zachowaniem zasady domniemania niewinności.

    Odpowiedz
  • Rollo Tomassi(2019-05-29 10:18) Zgłoś naruszenie 121

    MGTOW RedPill Hipergamia WhiteKnight AlphaFucks/BetaBucks

    Odpowiedz
  • Autor(2019-05-29 21:11) Zgłoś naruszenie 110

    Oj piękne pole do nadużyć się szykuje. Mężczyzna ma przez ewolucję tak skonstruowany mózg ,że musi czasem warknąć ! Tak samo kobiety są urodzonymi manipulatorkami. Teraz baba która będzie chciała zmienić faceta wystarczy ,że przez miesiąc siądzie na takim psychicznie i kiedy ten w końcu nie wytrzyma .... mieszkanko jej !

    Odpowiedz
  • Patrycja(2019-05-29 08:46) Zgłoś naruszenie 1146

    Widzę że Panowie tacy oburzeni bo zdarza się ponieść rękę na kobietę. Łapy trzymać przy sobie to nie będziecie się musieli martwić o swoje mieszkania. A jeśli kobiety uważacie za kłamczuchy i materialiski które tylko czychaja na wasze mieszkania to się z nimi nie wiązać. 😂

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Sławek(2019-05-27 21:44) Zgłoś naruszenie 853

    Dobry i oczekiwany przepis chroniący kobiety często z dziećmi które doznają przemocy domowej .BRAWO!111

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Art(2019-05-31 00:46) Zgłoś naruszenie 71

    Kobieta sprowadzona została systemem prawnym do roli inkubatora! Najpierw zajdź w ciążę, potem usuń go z mieszkania. Będzie płacił kredyt, alimenty i dostaniesz jeszcze 500+. Potem kolejny gach i tak aż się ocieli z ostatnie potomstwo gwarantujące emeryturę MADKI POLKI.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kuba(2019-05-30 06:32) Zgłoś naruszenie 61

    Bardzo fajne dla kobiet które mają np SYNÓW i przekazały im dorobek swojego życia , inna kobieta fałszywie oskarża takiego mężczyznę o przemoc , wpada policja , facet idzie pod most a harpia się cieszy mieszkaniem !! Na serio uważacie kobiety , że te absurdalne prawa są dla was ?!! Czas obudzić się ze snu !!!

    Odpowiedz
  • Ja(2019-05-29 17:11) Zgłoś naruszenie 521

    Jestem za 👍 Szkoda,że tak późno 😯

    Odpowiedz
  • Ag(2019-05-28 22:01) Zgłoś naruszenie 434

    Super pomysł, wreszcie będzie możliwa natychmiastowa izolacja sprawców przemocy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jerek(2019-05-28 12:30) Zgłoś naruszenie 39

    Całą przemocą powinna zajmować się policja a nie opieka społeczna......

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz