statystyki

Policja nakaże domowemu tyranowi opuścić mieszkanie

autor: Małgorzata Kryszkiewicz27.05.2019, 07:30; Aktualizacja: 27.05.2019, 07:31
Policja zyska nowe uprawnienia, które pozwolą skuteczniej chronić osoby dotknięte przemocą domową. Wśród nich znajdą się m.in. wydanie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Odpowiednie zmiany w prawie zapowiada resort sprawiedliwości.

Policja zyska nowe uprawnienia, które pozwolą skuteczniej chronić osoby dotknięte przemocą domową. Wśród nich znajdą się m.in. wydanie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Odpowiednie zmiany w prawie zapowiada resort sprawiedliwości.źródło: ShutterStock

Policja zyska nowe uprawnienia, które pozwolą skuteczniej chronić osoby dotknięte przemocą domową. Wśród nich znajdą się m.in. wydanie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Odpowiednie zmiany w prawie zapowiada resort sprawiedliwości.

„Potrzeba podjęcia prac legislacyjnych jest rezultatem oceny istniejącego stanu prawnego i efektywności postępowań sądowych w sprawach dotyczących zobowiązania sprawcy przemocy do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania” – czytamy w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów. Resort chce, aby tego typu postępowania toczyły się sprawniej i szybciej, a w efekcie ochrona osób dotkniętych przemocą zostanie zwiększona.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (47)

  • Maciej(2019-05-27 20:08) Zgłoś naruszenie 8012

    Piękna sprawa dla kobiet. Wreszcie bez wysiłku można będzie przejąć cudze mieszkanie... To się robi chore.

    Odpowiedz
  • Paweł(2019-05-27 19:56) Zgłoś naruszenie 574

    No to teraz patrzcie jak znajdzie się wiecej panów pod mostem. no bo przecierz kobieta nie czyni przemocy psychicznej

    Odpowiedz
  • znam się(2019-05-27 16:06) Zgłoś naruszenie 472

    I pewnie prawo własności nie będzie miało znaczenia...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Coin(2019-05-29 02:22) Zgłoś naruszenie 443

    Rozbój w biały dzień. Nigdy nie należy wpuszczać kobiety do swojego życia i mieszkania. MGTOW.

    Odpowiedz
  • Dokucznik(2019-05-29 04:11) Zgłoś naruszenie 380

    No to się teraz zmniejszy ilość zawieranych małżeństw i będą ludzie mieszkali osobno aby mieszkania nie stracić przypadkiem.

    Odpowiedz
  • Nemo(2019-05-29 15:14) Zgłoś naruszenie 362

    Miałem się żenić w tym roku w sierpniu, właśnie zerwałem zaręczyny, nie będę czekał aż przyszła żona upozoruje przemoc domową, żeby coś na co pracuję całe życie stało się jej własnością w 10min przez durne prawo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MgtowMonk(2019-05-29 13:47) Zgłoś naruszenie 220

    MGTOW to jedyne rozwiązanie!!!

    Odpowiedz
  • Nikola (2019-05-29 15:57) Zgłoś naruszenie 220

    Czyli teraz kobiety rzucajace sie z pazurami na mezczyzne , kopiace i wrzeszczace przy dzieciach beda zabierane przez policje . Swietnie . Nareszcie sprawiedliwie ?? Przemoc nie ma plci !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dokk(2019-05-29 13:00) Zgłoś naruszenie 170

    Feministyczna aberacja, zostanie prędzej czy później skorygowana skutecznie.

    Odpowiedz
  • Kobiety chcą dzieci mężczyźni nie(2019-05-30 01:05) Zgłoś naruszenie 141

    Będzie coraz mniej dzieci w Polsce. Każdy feministyczny przepis ma negatywny wpływ na demografie. W krajach islamskich gdzie kobieta ma mało do powiedzenia żaden mężczyzna nie boi się mieć dzieci

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marco(2019-05-29 18:13) Zgłoś naruszenie 140

    Jest to oczywiste pole do nadużyć. I do nadużyć będzie dochodziło na wielką skalę. PIS, podobno partia konserwatywna, ale idzie ramię w ramię z rewolucjonistami wprowadzając przepisy dyskryminujące mężczyzn na wzór tych z "postępowej" Europy. A jest to już kolejna taka reforma tej władzy. I tak, sprawcy przemocy powinni być karani, ale w procesach po przedstawieniu dowodów z zachowaniem zasady domniemania niewinności.

    Odpowiedz
  • Rollo Tomassi(2019-05-29 10:18) Zgłoś naruszenie 141

    MGTOW RedPill Hipergamia WhiteKnight AlphaFucks/BetaBucks

    Odpowiedz
  • Autor(2019-05-29 21:11) Zgłoś naruszenie 110

    Oj piękne pole do nadużyć się szykuje. Mężczyzna ma przez ewolucję tak skonstruowany mózg ,że musi czasem warknąć ! Tak samo kobiety są urodzonymi manipulatorkami. Teraz baba która będzie chciała zmienić faceta wystarczy ,że przez miesiąc siądzie na takim psychicznie i kiedy ten w końcu nie wytrzyma .... mieszkanko jej !

    Odpowiedz
  • Patrycja(2019-05-29 08:46) Zgłoś naruszenie 1147

    Widzę że Panowie tacy oburzeni bo zdarza się ponieść rękę na kobietę. Łapy trzymać przy sobie to nie będziecie się musieli martwić o swoje mieszkania. A jeśli kobiety uważacie za kłamczuchy i materialiski które tylko czychaja na wasze mieszkania to się z nimi nie wiązać. 😂

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Sławek(2019-05-27 21:44) Zgłoś naruszenie 854

    Dobry i oczekiwany przepis chroniący kobiety często z dziećmi które doznają przemocy domowej .BRAWO!111

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Art(2019-05-31 00:46) Zgłoś naruszenie 81

    Kobieta sprowadzona została systemem prawnym do roli inkubatora! Najpierw zajdź w ciążę, potem usuń go z mieszkania. Będzie płacił kredyt, alimenty i dostaniesz jeszcze 500+. Potem kolejny gach i tak aż się ocieli z ostatnie potomstwo gwarantujące emeryturę MADKI POLKI.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kuba(2019-05-30 06:32) Zgłoś naruszenie 61

    Bardzo fajne dla kobiet które mają np SYNÓW i przekazały im dorobek swojego życia , inna kobieta fałszywie oskarża takiego mężczyznę o przemoc , wpada policja , facet idzie pod most a harpia się cieszy mieszkaniem !! Na serio uważacie kobiety , że te absurdalne prawa są dla was ?!! Czas obudzić się ze snu !!!

    Odpowiedz
  • Ja(2019-05-29 17:11) Zgłoś naruszenie 521

    Jestem za 👍 Szkoda,że tak późno 😯

    Odpowiedz
  • Ag(2019-05-28 22:01) Zgłoś naruszenie 435

    Super pomysł, wreszcie będzie możliwa natychmiastowa izolacja sprawców przemocy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jerek(2019-05-28 12:30) Zgłoś naruszenie 39

    Całą przemocą powinna zajmować się policja a nie opieka społeczna......

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz