statystyki

Tajne przez poufne, czyli KRS wystawia do awansu członka KRS

autor: Małgorzata Kryszkiewicz01.07.2019, 08:01; Aktualizacja: 01.07.2019, 08:01
Biuro karier – to alternatywna nazwa Krajowej Rady Sądownictwa” – tak o konstytucyjnym organie mówił jeszcze trzy lata temu Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości.

Biuro karier – to alternatywna nazwa Krajowej Rady Sądownictwa” – tak o konstytucyjnym organie mówił jeszcze trzy lata temu Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości.źródło: DGP

Biuro karier – to alternatywna nazwa Krajowej Rady Sądownictwa” – tak o konstytucyjnym organie mówił jeszcze trzy lata temu Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości.

Dodawał przy tym, że to, w jaki sposób wybiera ona kandydatów na sędziów, budzi wątpliwości. A mi, po wielu miesiącach przyglądania się pracom obecnej KRS, nie pozostaje nic innego, jak zgodzić się z nim w całej rozciągłości.

Problem braku wyczerpujących uzasadnień uchwał wskazujących prezydentowi kandydatów na sędziów nie jest nowy. Także bowiem poprzedni skład KRS miał z tym ewidentny problem. Często bywało tak, że nie było wiadomo, dlaczego wybrany kandydat został uznany za lepszego od pozostałych. Sytuacja miała się poprawić po „odświeżeniu” sędziowskiej części rady. Pomóc miało również wprowadzenie obowiązku transmitowania obrad tego organu w internecie. No ale nie pomogło.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Bert(2019-07-02 09:07) Zgłoś naruszenie 41

    Nie to, co jeszcze niedawno, gdy były członek PZPR wystawiał do awansu drugiego byłego członka PZPR, a wybór zatwierdzał tewulec.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane