statystyki

ETPC po siedmioletnim procesie uznał, że polskie postępowanie sądowe, trwające 5 lat, było zbyt długie.

autor: Szymon Cydzik18.06.2019, 08:28; Aktualizacja: 18.06.2019, 13:59
Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) po siedmioletnim procesie uznał, że polskie postępowanie sądowe, trwające 5 lat, było zbyt długie.

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) po siedmioletnim procesie uznał, że polskie postępowanie sądowe, trwające 5 lat, było zbyt długie.źródło: ShutterStock

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) po siedmioletnim procesie uznał, że polskie postępowanie sądowe, trwające 5 lat, było zbyt długie.

Michał Jarmuż w 2009 r. został aresztowany i osądzony za przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej. W trakcie postępowania sprawę mężczyzny wydzielono do odrębnego procesu, który został zawieszony w oczekiwaniu na wynik innej, powiązanej sprawy. Ostatecznie po 24 rozprawach sąd w Łodzi skazał w 2013 r. Jarmuża na 9 lat więzienia. Sąd apelacyjny skrócił ten wyrok do 8 lat, a Sąd Najwyższy oddalił kasację obrony.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane