statystyki

Nowela procedury cywilnej trafi do Senatu

autor: Piotr Szymaniak17.06.2019, 07:36; Aktualizacja: 17.06.2019, 07:49
Ograniczenie możliwości podniesienia przez pozwanego zarzutu potrącenia roszczenia może doprowadzić do znacznego zwiększenia liczby spraw kierowanych do sądów.

Ograniczenie możliwości podniesienia przez pozwanego zarzutu potrącenia roszczenia może doprowadzić do znacznego zwiększenia liczby spraw kierowanych do sądów.źródło: ShutterStock

Przyspieszenie postępowań i przeciwdziałanie obstrukcji procesowej. Takie skutki ma przynieść duża nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego, którą uchwalił Sejm.

Zakłada ona m.in. wprowadzenie obowiązkowego postępowania przygotowawczego, w trakcie którego sąd będzie nakłaniał strony do polubownego zakończenia sporu, a gdy to się nie powiedzie, wspólnie ze stronami zaplanuje przebieg procesu. Celem ma być wydanie wyroku w pierwszym lub drugim terminie.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Jurek3(2019-06-17 13:45) Zgłoś naruszenie 80

    Rada jak wg nowego prawa nie płacić zobowiązań: 1. Wymeldować się. 2. Nie odbierać poleconych. To tyle, wystarczy. Sukces. Nie dziękujcie.

    Odpowiedz
  • abc(2019-06-17 15:18) Zgłoś naruszenie 01

    I jeszcze dojdzie do tego przepadek, na rzecz Skarbu Państwa, źle obliczonej opłaty sądowej przez pełnomocnika zawodowego, którą musi wnieść. Prawnicy Skarbu państwa nie liczą wpisu, bo Skarb Państwa jest wolny od opłat sądowych. Źle opłacony pozew będzie zwrócony bez wyjaśnienia. Niech żyje nienawiść prawników ze Skarbu Państwa wobec prawników z wolnych zawodów, co to sami muszą zarobić na ZUS, podatki i mieszkanie. Ci ze Sklarbu państwa załatwiają sobie dobrze płatne posady np. Czarnecki i KNF.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane