statystyki

Polskie sądownictwo jest pełne nieprawidłowości [KOMENTARZ]

autor: Patryk Słowik19.03.2019, 07:51; Aktualizacja: 19.03.2019, 07:51
Szkoda, że zdaniem rządzących kluczem w reformie jest to, by wymienić jednych sędziów na drugich.

Szkoda, że zdaniem rządzących kluczem w reformie jest to, by wymienić jednych sędziów na drugich.źródło: ShutterStock

Na łamach DGP często krytykujemy rządzących. Czasem nawet ich pomysły wyśmiewamy. Ale trzeba być uczciwym i gdy władza zrobi coś dobrze – należy uczciwie pochwalić. I właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia.

Resort sprawiedliwości, który obsadza stanowiska prezesowskie w sądach, zachował się doskonale – nieszablonowo, odważnie i z poszanowaniem dla osiągnięć poszczególnych sędziów. Tyle mówiono o upolitycznieniu sądów, tymczasem prawda jest taka, że po prostu wybiera się fachowców.

Za dowód dla tej tezy niech posłuży wybór na stanowiska prezesa Sądu Rejonowego w Działdowie pana Marcina Czapskiego. Czapski to sędzia doskonały. Z jego statystyk orzeczniczych wynika, że nie spóźnił się w swojej całej sędziowskiej karierze z ani jednym uzasadnieniem orzeczenia. Próżno też szukać jakiegokolwiek wydanego przez niego wyroku, który by został uchylony przez sąd wyższej instancji. Jako sędzia Czapski nikomu nie podpadł – nie sposób znaleźć na niego jakichkolwiek skarg czy to od kolegów po łańcuchu, czy od podsądnych.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane