Będzie wyrok w sprawie kar za odmowę usługi ze względu na światopogląd

16.03.2019, 10:25; Aktualizacja: 16.03.2019, 10:25
Wniosek do TK w grudniu 2017 r. skierował prokurator generalny Zbigniew Ziobro. "Wolność sumienia gwarantowana w konstytucji to wartość nadrzędna. Nie wolno nikogo zmuszać, by postępował wbrew własnemu sumieniu i przekonaniom, a tym bardziej za to karać" - mówił wtedy PAP Ziobro.

Wniosek do TK w grudniu 2017 r. skierował prokurator generalny Zbigniew Ziobro. "Wolność sumienia gwarantowana w konstytucji to wartość nadrzędna. Nie wolno nikogo zmuszać, by postępował wbrew własnemu sumieniu i przekonaniom, a tym bardziej za to karać" - mówił wtedy PAP Ziobro.źródło: ShutterStock

Trybunał Konstytucyjny 10 kwietnia ma ogłosić wyrok w sprawie konstytucyjności karania za odmowę usługi ze względu na światopogląd bądź wyznawaną religię. Problem wyniknął na kanwie sprawy łódzkiego drukarza, który odmówił druku plakatów fundacji LGBT.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • arane(2019-03-16 13:41) Zgłoś naruszenie 115

    Dewiacja to nie światopogląd. Gdyby tak było, to pedofilia też byłaby światopoglądem a uprawiający pedofilię, siedzieliby za światopogląd, a nie za czyny lubieżne. Zdaje mi się, że nadeszła pora, żeby demokratycznie pokazać gdzie jest czyje miejsce w społeczeństwie. już wiemy kogo wybierać.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • inti(2019-03-16 17:00) Zgłoś naruszenie 98

    Przedsiębiorca ma swobodę wyboru, komu chce sprzedawać. A obecnie na rynku, już szczególnie w takich branżach jak drukarska, działa tyle firm że goście bez najmniejszego problemu znajdą inną, która im to druknie. Mam nadzieję, że TK uzna przepis za niekonstytucyjny.

    Odpowiedz
  • zxc(2019-03-16 22:08) Zgłoś naruszenie 78

    Niestety SN dyskryminuje drukarza ze względu na poglądy. Co za kraj...

    Odpowiedz
  • hern(2019-03-17 01:17) Zgłoś naruszenie 47

    Zaraz, czy ja dobrze rozumiem? Nie można odmówić wykonania usługi we własnym zakładzie bez podawania "uzasadnionej przyczyny"? Nie można od tak po prostu odmówić? Ludzie, gdzie ja żyję? Przecież to jest jakiś orwellowski koszmar.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • abcd(2019-03-16 20:09) Zgłoś naruszenie 42

    Odmową nikogo nie dyskryminujesz tak samo, jak nikogo nie dyskryminuje koszerny sklep. Podobnie jak nikogo nie dyskryminuje koszerna restauracja. Dla jasności możesz w swojej firmie powiesić krzyż.

    Odpowiedz
  • he he he he(2019-03-16 13:06) Zgłoś naruszenie 47

    Bardzo dobrze. Polacy będą się mogli powoływać na ten wyrok powoływać, kiedy portale internetowe będą odmawiały publikowania treści narodowych i jakichkolwiek innych. :)))

    Odpowiedz
  • KK(2019-03-18 12:35) Zgłoś naruszenie 21

    Jako, że jestem wyznawcą materializmu, sprzeczne z moją religią jest płacenie podatków. Ciekawe, czy p. Ziobro tez stanie z taką gorliwością w mojej obronie jak zostanę skazany za uchylanie się od płacenia podatków.

    Odpowiedz
  • Guido(2019-03-16 22:29) Zgłoś naruszenie 15

    rany kto teraz czyta GP tylko s. dublerzy?

    Odpowiedz
  • Brak słów(2019-03-17 08:32) Zgłoś naruszenie 07

    W czterech literach mam decyzję sadu najwyższego w sprawie światopogladowym!Przyjdzie do mnie cżęść rowerowa,to kopa i za drzwi.

    Odpowiedz