RPO: Przepis o członkostwie w spółdzielniach mieszkaniowych jest niekonstytucyjny

15.03.2019, 16:40; Aktualizacja: 15.03.2019, 16:48
Po zarejestrowaniu w TK stanowiska do wniosku RPO będą musieli sformułować Sejm i Prokurator Generalny.

Po zarejestrowaniu w TK stanowiska do wniosku RPO będą musieli sformułować Sejm i Prokurator Generalny.źródło: ShutterStock

Przepis nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z 2017 r., który pozbawił członkostwa w spółdzielniach określone kategorie osób, jest niekonstytucyjny - ocenił Rzecznik Praw Obywatelskich. W sprawie tej RPO skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Spółdzielca(2020-02-26 20:24) Zgłoś naruszenie 10

    Panie Rzeczniku Obywatelski i szanowni Parlamentarzyści, którzy uchwalili nowelizację uosm w 2017 roku, proszę zapoznać się z wyrokiem TK 60/13 z 5 lutego 2015 roku. Nowelizacja uosm z 2017 roku jest sprzeczna z tym wyrokiem TK. Już od daty ogłoszenia wyroku 10 lutego 2015 roku, te osoby, które nie miały spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, prawa odrębnej własności lub ekspektatywy odrębnej własności nie są członkami spółdzielni. Jakim cudem Parlament mimo utraty członkostwa na podstawie wyroku TK, odbiera im członkostwo w 2017 roku, którego od 2 lat nie posiadają. Do tego Parlament dodał jeszcze najemców lokali do członków spółdzielni ? Czy PiS źle życzy spółdzielcom i spółdzielniom, czy ma agenturę wśród doradców i ministerstwie ? Zamiast prostować sprawy Parlament gmatwa sytuację jeszcze bardziej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane