UE nie odpuści polskiej ziemi. Restrykcje w obrocie gruntami sprzeczne z europejskim prawem?

autor: Emilia Świętochowska12.03.2019, 07:00; Aktualizacja: 12.03.2019, 07:44
Nowelizacja ustawy ograniczającej handel gruntami rolnymi, którą dziś ma przyjąć rząd, nie anuluje tych zastrzeżeń

Nowelizacja ustawy ograniczającej handel gruntami rolnymi, którą dziś ma przyjąć rząd, nie anuluje tych zastrzeżeńźródło: ShutterStock

Komisja Europejska zamierza wszcząć postępowanie przeciwko Polsce za sprzeczne z unijnym prawem restrykcje w obrocie gruntami rolnymi.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • robert(2019-03-12 08:55) Zgłoś naruszenie 158

    To jest skandal bym nie mógł kupić od małego rolnika 4 ha ziemi rolnej z siedliskiem .A on nie możne mi sprzedać ponieważ mieszkam w innej gminie.Kto takie przepisy wprowadził?. Niech się ujawni?. Przecież za tym stoi konkretna nieodpowiedzialna osoba.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2019-03-12 12:29) Zgłoś naruszenie 108

    PIS przegra wybory m.in. przez tą ustawę. Rolnicy maja dosyć. To rząd oszustów .............. nigdy nie oddam na nich głosu , ani moja rodzina.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pis-do parlamentu UE,tylko oni będą bronić tam(2019-03-12 08:46) Zgłoś naruszenie 911

    polskiej ziemii.Trzeba pamiętać panowie rolnicy że dopłaty kiedyś trzeba będzie zwrócić i zacznie się problem.

    Odpowiedz
  • polska paranoja(2019-03-12 15:53) Zgłoś naruszenie 71

    ********* rząd pod przykrywką sprzedaży za granicę zablokował polakom sprzedaży ziemi i czuję się tym tak zniewolona, że za komuny tak nie było, bo żeby mając ok. 50 arów nie można było sprzedać bo np. chcę kupić mieszkanie to tylko idioty w naszym kraju tak mogą wymyślać.

    Odpowiedz
  • jjjjj(2019-03-12 11:23) Zgłoś naruszenie 64

    Ta ustawa powoli daje się we znaki suwerenowi. Np. znajomy nie może kupić od sąsiada działki formalnie rolnej, faktycznie alternatywnej drogi do jego domu. Miał przebudowywać dom, a tak to gania od sądu do urzędu i ustala jak to zrobić. Drugi odziedziczył ziemię kilkaset kilometrów od swojego gospodarstwa. Spłacił pozostałych spadkobierców, a teraz chce sprzedać tamtą ziemię i kupić sobie coś bliżej swojego domu. Nie da się bez zgody sądu, bo zgodnie z przepisami sam osobiście ma uprawiać tamtą ziemię przez 10 lat (nawet wydzierżawić oficjalnie nie może)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dolega5(2019-03-12 14:52) Zgłoś naruszenie 63

    Nareszcie EU zabierze sie za quasi-feudalne regulacje politykow polskich - zupelnie poza systemem wolnej gospodarki - ta cala ustawa to powrot do totalitaryzmu panstwa, zmuszajacego obywateli do kombinowania/korupcji tak jak to bylo za PRLu - tylko mozna załatwić przez kontakty z władnymi urzędnikami

    Odpowiedz
  • Rolnik(2019-03-21 14:23) Zgłoś naruszenie 10

    Al;e kościółek to już ziemię mógł kupić. Ktoś powinien teraz prześwietlić ile gruntów nabyły związki wyznaniowe i kościoły.

    Odpowiedz