statystyki

Restrykcje w obrocie ziemią przestaną obejmować kopalnie

autor: Emilia Świętochowska27.11.2018, 07:24; Aktualizacja: 27.11.2018, 07:57
Przepisy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 585 ze zm.) skutecznie ograniczyły możliwość zakupu gruntów przez przedsiębiorstwa z branży energetycznej i surowcowej na potrzeby budowy czy modernizacji infrastruktury wydobywczej, wytwórczej czy przesyłowej.

Przepisy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 585 ze zm.) skutecznie ograniczyły możliwość zakupu gruntów przez przedsiębiorstwa z branży energetycznej i surowcowej na potrzeby budowy czy modernizacji infrastruktury wydobywczej, wytwórczej czy przesyłowej.źródło: ShutterStock

Spółki wydobywcze znowu będą mogły nabywać ziemię rolną bez ograniczeń. Taką furtkę otworzy im nowelizacja ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, nad którą kończą się prace w resorcie rolnictwa.

Przepisy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 585 ze zm.) skutecznie ograniczyły możliwość zakupu gruntów przez przedsiębiorstwa z branży energetycznej i surowcowej na potrzeby budowy czy modernizacji infrastruktury wydobywczej, wytwórczej czy przesyłowej. Zgodnie z ustawą uprawnienie do nabycia ziemi rolnej powyżej 0,3 ha przysługuje bowiem w pierwszej kolejności rolnikom indywidualnym. 


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane