statystyki

Restrykcje w obrocie ziemią przestaną obejmować kopalnie

autor: Emilia Świętochowska27.11.2018, 07:24; Aktualizacja: 27.11.2018, 07:57
Przepisy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 585 ze zm.) skutecznie ograniczyły możliwość zakupu gruntów przez przedsiębiorstwa z branży energetycznej i surowcowej na potrzeby budowy czy modernizacji infrastruktury wydobywczej, wytwórczej czy przesyłowej.

Przepisy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 585 ze zm.) skutecznie ograniczyły możliwość zakupu gruntów przez przedsiębiorstwa z branży energetycznej i surowcowej na potrzeby budowy czy modernizacji infrastruktury wydobywczej, wytwórczej czy przesyłowej.źródło: ShutterStock

Spółki wydobywcze znowu będą mogły nabywać ziemię rolną bez ograniczeń. Taką furtkę otworzy im nowelizacja ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, nad którą kończą się prace w resorcie rolnictwa.

Przepisy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 585 ze zm.) skutecznie ograniczyły możliwość zakupu gruntów przez przedsiębiorstwa z branży energetycznej i surowcowej na potrzeby budowy czy modernizacji infrastruktury wydobywczej, wytwórczej czy przesyłowej. Zgodnie z ustawą uprawnienie do nabycia ziemi rolnej powyżej 0,3 ha przysługuje bowiem w pierwszej kolejności rolnikom indywidualnym. 


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane