statystyki

Nieprzemyślane zmiany w ściganiu za hazard

autor: Patryk Słowik07.03.2019, 18:00
Hazard

Projekt wskazuje wprost, że udostępniający środki lub nieruchomości będą musieli liczyć się z surową grzywnąźródło: ShutterStock

Przepis karno-skarbowy pozwalający na ściganie wynajmujących lokal służący do prowadzenia gier hazardowych, który chce dodać resort sprawiedliwości, jest zbędny. Wynika tak z opinii rady legislacyjnej, organu doradczego premiera.

Przypomnijmy, w połowie stycznia urzędnicy Zbigniewa Ziobry zaprezentowali projekt dużej reformy kodeksu karnego skarbowego. Uwzględniono w nim wątek ścigania za nielegalne organizowanie hazardu.

– Poprawa na rynku hazardowym po przyjęciu przez ustawodawcę w 2016 r. nowelizacji ustawy hazardowej jest widoczna. Ale trzeba iść za ciosem. Ci, którzy oszukują państwo, a co za tym idzie też legalnie działających przedsiębiorców, muszą być surowiej karani – stwierdził w rozmowie z DGP wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane