statystyki

Nieprzemyślane zmiany w ściganiu za hazard

autor: Patryk Słowik07.03.2019, 18:00
Hazard

Projekt wskazuje wprost, że udostępniający środki lub nieruchomości będą musieli liczyć się z surową grzywnąźródło: ShutterStock

Przepis karno-skarbowy pozwalający na ściganie wynajmujących lokal służący do prowadzenia gier hazardowych, który chce dodać resort sprawiedliwości, jest zbędny. Wynika tak z opinii rady legislacyjnej, organu doradczego premiera.

Przypomnijmy, w połowie stycznia urzędnicy Zbigniewa Ziobry zaprezentowali projekt dużej reformy kodeksu karnego skarbowego. Uwzględniono w nim wątek ścigania za nielegalne organizowanie hazardu.

– Poprawa na rynku hazardowym po przyjęciu przez ustawodawcę w 2016 r. nowelizacji ustawy hazardowej jest widoczna. Ale trzeba iść za ciosem. Ci, którzy oszukują państwo, a co za tym idzie też legalnie działających przedsiębiorców, muszą być surowiej karani – stwierdził w rozmowie z DGP wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane