RPO kieruje do SN piątą skargę nadzwyczajną - chodzi o sprawę spadkową

02.02.2019, 17:30; Aktualizacja: 02.02.2019, 18:10
Jak niedawno przekazywało Biuro RPO do Rzecznika wpłynęło w zeszłym roku łącznie 2991 wniosków o wystąpienie do SN ze skargami nadzwyczajnymi. Tylko w grudniu 2018 r. takich wniosków Rzecznik otrzymał 256.

Jak niedawno przekazywało Biuro RPO do Rzecznika wpłynęło w zeszłym roku łącznie 2991 wniosków o wystąpienie do SN ze skargami nadzwyczajnymi. Tylko w grudniu 2018 r. takich wniosków Rzecznik otrzymał 256.źródło: ShutterStock

Rzecznik Praw Obywatelskich kieruje do Sądu Najwyższego swą piątą skargę nadzwyczajną - poinformowało Biuro RPO. Jest to zarazem trzecia taka skarga przygotowana przez Rzecznika, która odnosi się do orzeczeń spadkowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Bert(2019-02-02 22:09) Zgłoś naruszenie 412

    No ale przecież KE i PE , tusk ,werhofstadt , timmermans ! Przecież to godzi w rządy prawa i w wartości Unii Europejskiej ! I RPO takie rzeczy wyrabia, no brzydko, bardzo brzydko...a taki był z niego Europejczyk.

    Odpowiedz
  • DZIADEK-ALE DZIAD PO50 LATACH PRACY.(2019-02-03 08:08) Zgłoś naruszenie 38

    RPO JUZ DAWNO POWINIENES WZIOSC SIE DO ROBOTY PISALISMY DO CIEBIE W SPRAWIE PRACA W WARUNKACH SZKODLIWYCH TO OSYLALES NAS DO MOPSU.ZA DUZO POSZLES W POLITYKIE I POPIERASZ TYLKO PO.JESTES RZECZNIKEM JEDNEJ PARTI I CALY CZAS PLUJESZ NA RZOD CO WIDAC.GDZIE BYLES JAK * LAT RZODZILA PARTJA CO NIE WIE GDZIE JEST260 MILIJARDOW Z WATU Z AMBER-GOLD.ZLODZIEJE W RATUSZU JAK MOWILA SAMA SZEFOWA HGW.JAK WYRZUCONO PONAD40000 TYSIECY LUDZI NA BRUK>LUDZIE CI BYLI TRAKTOWANI JAK SMIECI.ROBIONO Z NIMNI DOSWIADCZENIA WYLACZANO PROD GAZ CIEPLO.REMONTY TRWALY LATAMNI.CO RZECZNIK ZROBIL OGON W KOSTKIE BO TO BYLO ZA PO PSL.TAKI RPO JEST NIE POTRZEBNY CO SZKALUJE NA RZOD WYBRANY PRZEZ NARUD.TO JEST HANIEBNE I NIE GODNE PIASTOWANIA TEGO STANOWISKA.SAMA NAZWA ZOBIOWIOZUJE DO POMOCY LUDZIOM.

    Odpowiedz
  • A gdzie Ty byleś RPO?(2019-02-03 18:32) Zgłoś naruszenie 27

    .Tusk ogłosił, ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin w tym praca w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych i pracy w szkodliwych. ...Stwierdził tez ,że jak "będą się sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS --a później obniżył Im jeszcze zasiłki POgrzebowe o 2000zl. .a Kto przeprosi rodziny i uczci minutą ciszy w Sejmie osoby które nie dożywają obecnego wieku emerytalnego (okradzeni wstecznie Ustawą o Emeryturach Pomostowych z emerytury w wieku 60l i ochrony przed zwolnieniem przy tej emeryturze) a które pracowały bez dodatkowej za to płacy , długie dziesięciolecia, z sobotami i świętami bez dni zamienne wolnymi w najpodlejszych warunkach pracy jak np: rtęć , promieniowanie izotopowe,bardzo wysok: ciś ,napiecia ,temp albo lub także pyły i gazy trujące a nawet wybuchowe, hałas itp,itp --/może we wszystkich tych równocześnie naraz. czy Wy /wspominacie, czy wyobrażacie sobie istniejące co dzień kondukty pogrzebowe dzieci,żon po zmarłych ojcach tak zatrudnianych i eksploatowanych., Kopacz jako lekarz powinna wówczas wiedzieć ,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyja może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem--do tego doprowadzili POdli ludzie z PO i PSLu... :….”Dlatego osoby, które podejmowały pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze przed 1 stycznia 1999 r. i po tej dacie funkcjonowały „w innym otoczeniu prawnym".......a czy funkcjonowali w lepszych warunkach pracy?..... No cóż TK zapomniał „inne otoczenie prawne „ że to Ich się również dotyczy—Oni także byli tworzeni w innej rzeczywistości ,studia i prace rozpoczynali „w innej” a poza tym świetny tekst ,zawsze aktualny .Za dziesięć ,piętnaście lat będzie można kolejnym obecnie pracującym frajerom powiedzieć „pracowaliście w innej rzeczywistości” więc emerytury macie na śmietniku—nie ma dla Was. !!!-”

    Odpowiedz
  • Niewolnicy polscy laczcie sie(2019-02-03 08:53) Zgłoś naruszenie 25

    Polski juz nie ma. Zabili ja i rozkradli.

    Odpowiedz
  • nh(2019-02-03 10:40) Zgłoś naruszenie 29

    i tak to jest, gdy z niezawisłości sędziowskiej robi się sędziowskie widzimisię i nieprzewidywalność. To po prostu kpina z prawa. Jednak zasada precedensu daje nieco wiekszą stabilność orzecznictwa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mecenas(2019-02-03 12:37) Zgłoś naruszenie 19

    czyli nawet lewacki RPO przyznał, że w sądach jest bajzel..... Proszę jeszcze o nazwiska tych sędziów....z 2003 r., sprawdzimy, gdzie teraz "orzekają.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jaaaa(2019-02-07 12:17) Zgłoś naruszenie 10

    Obstawiam, że w 2003 r. nikt nie powiedział na rozprawie, że jest już postanowienie spadkowe z 1994 r. To się zdarza. Zawsze się należy zapytać, czy wcześniej toczyła się sprawa. Sędzia nie jest Duchem świętym, nie zna na pamięć wszystkich orzeczeń zapadłych w Polsce

    Odpowiedz
  • małomiasteczkowy typ(2019-02-03 08:07) Zgłoś naruszenie 010

    SN sobie nie radzi a RPO powininen wreszcie zrozumieć że jego największym sojusznikiem jest obecny rząd.

    Odpowiedz
  • Leon (2019-03-06 08:14) Zgłoś naruszenie 01

    Sędzia Wiśniewska z swidnika pod Lubliniem ,to jest dopiero strzał w stopę wymiaru sprawiedliwości !! Nawet skargi nie można na nią złożyć , jej Roztargnienie to i tak zawsze omyłki pisarskie , ludzie żyjecie w polskiej kolonii

    Odpowiedz