Reforma sądownictwa. Thriller z Kamilem Zaradkiewiczem w roli głównej

autor: Małgorzata Kryszkiewicz21.01.2019, 07:22; Aktualizacja: 21.01.2019, 07:43
Straszenie I prezesa SN grzywną oraz żądanie nadania klauzuli wykonalności postanowieniu nakazującemu dopuszczenie sędziego do orzekania – to kroki podjęte przez Kamila Zaradkiewicza mające wymusić na władzach SN umieszczenie go w składach orzekających.

Straszenie I prezesa SN grzywną oraz żądanie nadania klauzuli wykonalności postanowieniu nakazującemu dopuszczenie sędziego do orzekania – to kroki podjęte przez Kamila Zaradkiewicza mające wymusić na władzach SN umieszczenie go w składach orzekających.źródło: ShutterStock

Nowo powołany sędzia Sądu Najwyższego, który pozwał SN, wyjdzie na salę rozpraw już 31 stycznia br. Nie musi to jednak oznaczać, że wyda orzeczenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • małomiasteczkowy typ(2019-01-22 07:07) Zgłoś naruszenie 78

  Ten artykuł to czysta mowa nienawiści.

  Odpowiedz
 • Jared(2019-01-22 00:31) Zgłoś naruszenie 74

  Polecam przeczytać o P. Zaradkiewiczu np. w Wikipedii. Jego walka w SN to kontynuacja walki potomków bohaterów z AK oraz WP zamordowanych w Katyniu z potomkami UB, SB i pokomunistycznych aparatczyków.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • sikol(2019-01-21 12:26) Zgłoś naruszenie 146

  Jakim cudem sędzia Czubik przeszedł do Izby Dyscyplinarnej? To wygląda dziwnie. Przecież art. 131 ustawy o Sądzie Najwyższym mówi jednoznacznie jak przechodzi się do Izby. Bez uchwały organu pracującego jako KRS nie ma przejścia między izbami.

  Odpowiedz
 • xyz(2019-01-21 09:05) Zgłoś naruszenie 2637

  Pan dr hab. Kamil Zaradkiewicz dawnymi czasy kiedy był dyr. Biura Prawnego TK był bardzo mądrym prawnikiem .Kiedy skumał się z rządzącymi nagle stał się wyrzutkiem jednej strony sceny prawniczej. Być może posiada większą wiedzę prawniczą od sędziów Izby Cywilnej SN i stąd ten opór sędziów SN. Pani redaktor jest mistrzynią w przedstawianiu różnych czarnych scenariuszy w obszarze sądownictwa. Coraz częściej są one nietrafne podgrzewają jedynie atmosferę w tym obszarze.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Takasytuacja (2019-01-21 08:34) Zgłoś naruszenie 3831

  Gazeta prawna wszelkie poczynania opozycji sędziowskiej przedstawia jako zagrażające demokracji, a te, które podejmują nowi sędziowie opisuje używając terminów z zakresu różnych rodzajów i gatunków filmowych - często jest to „komedia” ale kiedy okazuje się ze może to być za ostro, używają innych, np. „thriller” a wszystko po to żeby takie działania zdeprecjonować, obniżyć ich rangę ... to taki obiektywizm według obrońców demokracji... Udanego poniedziałku wszystkim myślącym :)

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane