statystyki

Partyjni kacykowie zmieniają stanowiska. Konsekwencje ponosi Jan Śpiewak

autor: Patryk Słowik19.01.2019, 20:00
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wraz z osłabnięciem politycznej burzy wokół afery reprywatyzacyjnej bezpowrotnie tracimy szansę na jej wyjaśnienie. Faktem jest, że intensywnie działa prokuratura, ale w najlepszym razie dojdzie do skazania kilkunastu przekręciarzy.

Tymczasem najważniejsze dla państwa powinno być to, by rozgryźć model oszustwa, przeanalizować, jak do niego nie dopuścić w przyszłości oraz zmienić prawo tak, by podobne przekręty nie były możliwe. Co ważne – podobne, nie identyczne. Państwo bowiem wyspecjalizowało się w zabezpieczaniu się przed tym, co już się zdarzyło. Brakuje zaś myślenia przyszłościowego i ochrony przed zachowaniami bazującymi na analogicznym schemacie, ale odrobinę się różniącymi. W efekcie będziemy żyli od afery do afery. I za każdym razem będziemy się dziwić, jak to było możliwe.

D o napisania niniejszej opinii zachęciła mnie informacja, że Jan Śpiewak został skazany na 5 tys. zł grzywny oraz 10 tys. zł nawiązki (na razie nieprawomocnie) za zniesławienie prawniczki, która była kuratorem nieznanej z miejsca pobytu 118-letniej osoby. 118-letniej, rzecz jasna, tylko na papierze, gdyż osoba, którą reprezentowała prawniczka, już od dawna nie żyła.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • xxxxxx(2019-01-19 21:09) Zgłoś naruszenie 118

    Ziobro jako ten "sprawiedliwy szeryf" zawsze interweniuje a tu nic, choć sprawa wygląda ewidentnie. Przecież komisja Jakiego byla po to by udowodnić winę PO, a tu osoba związana z PO uniewinniona

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • suchy(2019-01-20 16:42) Zgłoś naruszenie 92

    Przecież Jan Śpiewak już dawno upublicznił twardy dowód ( protokół przekazania), a przecież są i inne, potwierdzające udział kuratorki. Zresztą,nie ważna jest potworna krzywda mieszkańców, najważniejszy jest komfort psychiczny kuratorki ( cel osiągnięty, właśnie obawiam się użyć jej nazwiska).

    Odpowiedz
  • Piotrus(2019-01-20 10:42) Zgłoś naruszenie 910

    Redachtor Słowik chciał orłem zostać. Słowik, wy sobie na tym pustym czajniku grzywkę zapuście, to przynajmniej jak wróbel będziecie wyglądać.

    Odpowiedz
  • fgh(2019-01-19 22:59) Zgłoś naruszenie 839

    Pan Śpiewak chlapie co mu ślina na ozór przyniesie........... konsekwencje widac w wyroku. Albo przestrzega prawo albo niech ucieka na Białoruś - to chyba kraj dla niego. Widać oskarżył BEZPODSTAWNIE i KŁAMLIWIE....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nie ruszaj(2019-01-20 08:14) Zgłoś naruszenie 618

    chcial zablysnac a zgasl jak ogarek teraz chce sie jakos wylgac z tego wstydu

    Odpowiedz
  • ANN(2019-01-20 12:40) Zgłoś naruszenie 510

    Zastanawiam się czy p. Slowik zapoznał się z aktami sądowymi ze sprawy p. Śpiewaka, bo skazanie za pomówienie, a wyjaśnianie afery reprywatyzacyjnej to są dwie różne sprawy. Jak dzisiaj wszyscy widzimy należy odpowiadać za swoje słowa, ważyć to, co się mówi na prawo i na lewo, co się wypisuje na swoich facebookach, a nie propagandowo bronić kolegi Śpiewaka

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tkm(2019-01-21 07:28) Zgłoś naruszenie 51

    Kuratorka 118 letniej osoby? to fikcja!!! i to oczywista oczywistość, a moze rozwazyc czy nie zachodza przesłanki do postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego który zajmował sie ta sprawą?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jaś(2019-01-21 15:24) Zgłoś naruszenie 30

    Ustawa reprywatyzacyjna znów została wrzucona do kosza.Tak jak poprzednie wszystkie rządy robiły to od 1989 roku.A tyle było wokół niej szumu.Polska to jedyny kraj w UE,który nie załatwił tej sprawy.O czymś chyba to świadczy i daje dużo do myślenia o naszej elicie politycznej i naszym prawie własności?Teraz też ludzie myślą ,że kupują grunt/ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego we własność/nie wiedzą,że kupują tylko kulawe "PRAWO"?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ana(2019-01-21 18:06) Zgłoś naruszenie 21

    Ludzie ie plujcie teraz. Broniliście sędziów razem z platformą ? oplulwaliście PiS ? wybraliście w miastach platformę ? TO OC TERAZ CHCECIE ? ZAMILCZ WAĆPAN

    Odpowiedz
  • suchy(2019-01-21 21:19) Zgłoś naruszenie 10

    To nie On zdefraudował. Pomawiasz, Bracie. Mówię poważnie, to nie On. Nie wierzę, że Janek pociągnie Cię do odpowiedzialności. Ty śię pomyliłeś, a On nie, a mimo to będzie ukarany. Es tut mir so leid...

    Odpowiedz
  • NaprawianieNaprawiacza(2019-01-21 13:31) Zgłoś naruszenie 02

    Nie widzę związku z tzw. upublicznieniem dowodu a zniesławieniem. "Zniesławiacz" nie jest sądem ("oto głowa zdrajcy"), a dokładnie Volksgerichtem, żeby na podstawie swojego "dowodu" zmieszać z g***em kogoś innego. By the way, jakoś szybko zapomniano sprawę spożytkowania (faktycznie:defraudacji) przez Jana Ś. pieniędzy z konta prowadzonej przez niego fundacji. A teraz Pierwszy Szeryf RP?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz