PiS nie proponuje zmian zawalczających mowę nienawiści. Jak radzą sobie z tym problemem inne kraje?

autor: Jakub Kapiszewski, Tomasz Żółciak16.01.2019, 07:50; Aktualizacja: 16.01.2019, 08:58
Śmierć Pawła Adamowicza wywołała szok wśród samorządowców

Śmierć Pawła Adamowicza wywołała szok wśród samorządowcówźródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Warżawa

PiS na razie nie szykuje rozwiązań ustawowych zwalczających mowę nienawiści w internecie. W kilku krajach unijnych zakaz jej używania wpisano do konstytucji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (52)

  • Stella(2019-01-23 13:28) Zgłoś naruszenie 12

    PiSk, ideologicznie i światopoglądowo, jest cofnięty o co najmniej 150 lat i najlepiej mu wychodzi uderzanie się w cudze piersi. Takie niszczenie przeciwników politycznych jak czyni to PiS, nie jest znane w Europie po 45-ym roku. 1 : 27, świadczy o tym, że Europa jest w innym miejscu, a podobne prześladowania robiło kiedyś NKWD.

    Odpowiedz
  • stop kodowiści(2019-01-23 09:51) Zgłoś naruszenie 51

    Gdyby wprowadzili zmiany, najpierw trzeba by było zamknąć Newsweeka , potem TVN. A na to nie zgodzi się ta za przeproszeniem ambasador, znana nam ze swojego kunsztu dyplomatycznego. :)))

    Odpowiedz
  • wielkosc mieszkania a ilosc osob(2019-01-23 06:41) Zgłoś naruszenie 01

    Czy mloda studentka ze Slupska dostala od miasta piekne 70m mieszkanie na starowce gdanskiej za rzadow swojego narzeczonego?

    Odpowiedz
  • med(2019-01-22 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    Jest religia smoleńska będzie teraz gdańska. Dobry i zły policjant obrzucają się zarzutami i wyzwiskami, a w kuluarach zacierają ręce. Co za spektakularne narodziny cenzury i zamordyzmu! Pod pretekstem śmierci Adamowicza rusza propagandowa machina mająca walczyć z "mową nienawiści". Ta śmierć spadła im, może nawet i w zaplanowany sposób z nieba. Mają ruszyć zajęcia uświadamiające młodych ludzi o "mowie nienawiści". Kto będzie definiował czym jest "mowa nienawiści"? Sponsorowani aktywiści i oficerowie polityczni mediów POPiS-owego nurtu. Niech wszyscy się kłócą, wyzywają i najlepiej w końcu biją po mordach! A co za granicą? Zbombardować Irak, Libię i Syrię (wkrótce Iran) pod pretekstem usuwania "okrutnych" reżimów i ewangelizacji św.Demokracją. Spowodować kryzys imigracyjny. Ściągnąć jak najwięcej imigrantów, kto przeciwko - ten hejter, skonfliktować wszystkich ze wszystkimi a później wyjść ze wspaniałą propozycją ustanowienia państwa policyjnego. I wszyscy mający już wszystkiego dość powiedzą: - Tak! Wreszcie ! I o to chodzi. Rozbicie etnicznej solidarności w Europie to podstawowe założenie opisane w prawie nikomu nieznanym Manifeście z Ventotene. To jedyne(!) ideowe źródło dla integracji europejskiej w ogłoszonej w 2017 r. tzw Białej Księdze Komisji Europejskiej ws przyszłości UE autorstwa jednego z ojców założycieli projektu europejskiego - trockisty Altiero Spinellego (jego imię zdobi główne wejscie do Parlamentu Europejskiego). Będą bunty różnych "kamizelek", ale Europejska Armia pełna różnych śniadych, czarnych i białych osobników wyćwiczona przez a może i z pomocą Izraeli Defence Forces ( któż lepiej niż oni? - od dziesiątek lat znakomicie zaprawieni w terroryzowaniu palestyńskich cywilów ) będzie pacyfikować kolejne pozbawione własnych armii kraje europejskie i zaganiać nas do obozów pracy gdzie będą nas żywić ziemniakami, szczepionkami i GMO. Scenariusz: Orwell "1984", "Folwark zwierzęcy" czy "Nowy wspaniały swiat" A. Huxleya ? - do wyboru. Tym razem w realu. Klatka!...start! https://www.youtube.com/watch?v=kPLi3Y_ySCw&t=66s

    Odpowiedz
  • vater(2019-01-22 19:00) Zgłoś naruszenie 71

    PO dla zwykłych obywateli okazał się błyszczącym, ale pustym w środku opakowaniem.

    Odpowiedz
  • Pieniadze nie spadają z nieba(2019-01-22 10:24) Zgłoś naruszenie 20

    Pytam PRAWICĘ !!!- ILE PIENIĘDZY PRZEKRĘCIŁ ANTONI MACIEREWICZ, w swojej PODKOMISJI, która w lutym tego roku będzie obchodziła 3-lecie istnienia??? - jakie są; EFEKTY "PRACY"?, NOWE DOWODY?, CO ZROBILI I CO ODKRYLI?, ZA CO BIORĄ PUBLICZNE PIENIĄDZE????????? ----- PROKURATURO ZAINTERESUJ SIĘ TYM KABARETEM, MARNOTRAWSTWEM społecznego grosza.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2019-01-22 10:01) Zgłoś naruszenie 30

    Skoro, na; KŁAMSTWACH, NIENAWIŚCI, OSKARŻENIACH, OBELGACH,... dochodzi się do WŁADZY ABSOLUTNEJ / królewskiej/, ROZKRADA SIĘ POLSKĘ NICZYM OKUPANT, bez konsekwencji !!! - TO PO CO ZMIENIAĆ?????? Możemy sobie tylko pogorszyć - stwierdza PiS.

    Odpowiedz
  • PABLO(2019-01-22 09:58) Zgłoś naruszenie 02

    Problemem nie jest tzw. mowa nienawiści, tylko złe zabezpieczenie imprez i bezradność służb odpowiedzialnych za to. Warto przypomnieć, że według lewicy mowa nienawiści to wszystko co zostanie wypowiedziane, ale jest niezgodne z postulatami lewicy. Innymi słowy: jesteś przeciwko imigracji albo LGBT, wypowiadasz mowę nienawiści, przeciwko ******** - kolejna mowa nienawiści, przeciwko aborcji, znowu, aż dojdziemy do takich przykładów mowy nienawiści jak to, że zwierzęta nie są równe człowiekowi i to człowiek ma prawo i odpowiedzialność wobec przyrody, jako wyżej uorganizowany gatunek, ponieważ ma wolną wolę, a jednoczesnie skłonność do potencji destrukcyjych, nad którymi musi zapanować. Albo przeciwko narkotykom. Dojdziemy do tego, że nikt nie będzie mógł wypowiedzieć się na te tematy, nie tylko dlatego, że będzie widział karanych, ale będzie bał się, że sam zostanie ukarany, czyli będzie się autocenzurował, czyli dla lewicy jeszcze "idealniej". Krótko mówiąc jest to próba ocenzurowania i zamknięcia ust wzystkim, którzy nie zgadzają się z lewicą. Nic więcej. A może aż tyle, bo wtedy wrócimy do czasów stalinizmu, tylko ubranego w szaty pozornej nieograniczonej wolności, troski o planetę i o innych, a tym czasem jest to droga do nowego globalnego terroru.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • To PODŁOŚĆ(2019-01-22 09:46) Zgłoś naruszenie 20

    Są politycy, którzy bez nienawiści nie potrafią istnieć, ona utrzymuje ich przy życiu, to ich żywioł, ich pasja. Są to zwykle osoby tchórzliwe, otaczające się wianuszkiem ochrony, świat widzą zza szyb służbowego auta, odpowiedzialności też bardzo się boją, dlatego pokrzykują zza pleców innych.

    Odpowiedz
  • 5 lat temu łagodny Sąd wymierzył karę (2019-01-21 19:03) Zgłoś naruszenie 11

    5 latek bandycie...więc kto jest winny ten kto wówczas miał Władzę. Gdyby to był obecny Sąd to by nie wyszedł na wolność tak szybko

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Henryk(2019-01-21 16:19) Zgłoś naruszenie 64

    Ojciec Jarosława, Rajmund K., przestrzegał Polskę i Polaków przed nienawiścią swojego syna, przed jego podłością, prawie 19% uprawnionych do głosowania 2015r., nie uwierzyło - TO MAMY DZISIAJ TEGO EFEKTY, żaden płacz nie zastąpi ROZUMU.

    Odpowiedz
  • "sPOwiedz"(2019-01-21 11:41) Zgłoś naruszenie 20

    ..Ja.?. ja NIE WINNY.!."oni " !!!! w pierś uderzyć sie MUSZĄ !!!..bo WINNI !!.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sPOwiedz"(2019-01-21 11:38) Zgłoś naruszenie 30

    ..Ja.?. ja NIE WINNY.!."oni " !!!! w pierś uderzyć sie ..bo WINNI !!.

    Odpowiedz
  • magiel cały czas(2019-01-21 09:04) Zgłoś naruszenie 150

    Życie , a zwłaszcza życie POlityczne nie cierpi próżni!!!!Należy zmienić narrację na obiektywną , nie manipulować emocjami ludzkimi, przekazywać prawdę , a jeśli nie można z jakichś względów mówić otwarcie /Smoleńsk, Popiełuszko, Jedwabne, ANEKS, 447, Sądy, o rezunach banderowskich; et..c/ to przynajmniej nie kłamać !!!!!!

    Odpowiedz
  • szkoda słów(2019-01-21 08:56) Zgłoś naruszenie 190

    "OBECNIE WALKA Z MOWĄ NIENAWIŚCI POLEGA NA PRZYPISYWANIU WŁASNEJ NIENAWIŚCI POLITYCZNYM PRZECIWNIKOM" --- PROF. ROGER SCRUTON

    Odpowiedz
  • PROROK(2019-01-20 14:33) Zgłoś naruszenie 36

    SIEWCAMI MOWY NIENAWIŚCI SĄ; JAROSŁAW K. I JACEK K., pomijam drobniejsze; gryzącą i ciągle wydalającą z siebie obelgi Krystynę P., chorego Antoniego M. i całą Podłość i Szczujnię. Za FATALNĄ PRACĘ PROKURATURY, powinien podać się dymisji Zbigniew ZIOBRO, Brudzio powinien kogoś usunąć ze stołka policji w Gdańsku!!! - za INDOLENCJĘ I OCIĘŻAŁOŚĆ fizyczną i umysłową!!

    Odpowiedz
  • Michał(2019-01-20 14:15) Zgłoś naruszenie 41

    Najpierw się wylecz, bo coś z twoją świadomością jest nie teges, albo niech ci tatuś lub mamusia trochę wyjaśni. Chyba oglądasz tylko tvp? Dlatego jesteś tak ograniczony w swojej wiedzy i wyciąganych wnioskach - przedszkolak coś mądrego mógłby ci powiedzieć.

    Odpowiedz
  • Mesjasz(2019-01-19 18:34) Zgłoś naruszenie 70

    Jedyna prawda to jest ta która jest wypowiadana przez polityków, bankierów i media. Innej prawdy nie ma. Plebs nie ma prawa do prawdy, prawo do prawdy mają PO, PIS i inne partie z ramienia PRL-Post solidarniościowe. Także oni mają prawo do pochówku i żałoby narodowej, 15 letnie dzieci ginące w płomieniach nie mają tego prawa. Prawo jest tylko dla ludzi na górze, dolina nie ma prawa do niczego, nawet do godnego życia. Ludzie nie wierzcie politykom, nigdy.

    Odpowiedz
  • abcd(2019-01-19 14:37) Zgłoś naruszenie 80

    Wolność słowa to twoja wolność przed wypowiedzią i po wypowiedzi. Wolność słowa, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę, tą ceną są słowa, które uznajemy za moralnie naganne, ale rezygnujemy z karania za nie właśnie w imię obrony wolności słowa.

    Odpowiedz
  • Józef.(2019-01-19 12:57) Zgłoś naruszenie 62

    Jeżeli przez 96 miesięcy /miesięcznice smoleńskie/, linczuje się publicznie przeciwników politycznych, bez ŻADNYCH DOWODÓW - bez konsekwencji ze strony organów ścigania. Jeżeli AM, oskarża o;MORDERSTWO, ZABÓJSTWO, PODKŁADANIE BOMB; 1-ej, dwóch, trzech - BEZ ŻADNYCH DOWODÓW, bez konsekwencji. Jeżeli wiceministrem robi się człowieka bez wiedzy, a tylko dlatego, że on z kolegami TERRORYZUJĄ PREZYDENTÓW WIELKICH MIAST POLSKI. CZY JESTEŚMY NORMALNYM KRAJEM????

    Odpowiedz