Użytkowanie wieczyste: Ruszyło przewłaszczenie. Trzy miesiące na wybór trybu dochodzenia do własności

autor: Tomasz Żółciak02.01.2019, 07:30; Aktualizacja: 02.01.2019, 16:20
Dla samorządów operacja związana z likwidacją użytkowania wieczystego w Polsce oznacza stopniowe wysychanie jednego ze źródeł ich dochodów

Dla samorządów operacja związana z likwidacją użytkowania wieczystego w Polsce oznacza stopniowe wysychanie jednego ze źródeł ich dochodówźródło: ShutterStock

Samorządy czeka powolna utrata jednego ze źródeł dochodów. Mieszkańcy mają zaś trzy miesiące na decyzję, według jakiego trybu chcą dojść do własności. To może mieć wpływ na stan ich portfeli.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • krystyna(2019-01-02 11:38) Zgłoś naruszenie 458

    A dlaczego 40% w innych miastach Polski a nie 2% jak w Warszawie?Co my mieszkający z innych miast Polski jesteśmy gorsi od warszawiaków?To jest DYSKRYMINACJA i wielki SKANDAL?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • OBWATEL(2019-01-02 09:09) Zgłoś naruszenie 2130

    A kiedy uwłaszczenie ogródków działkowych ? czy ktoś coś wie na ten temat?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • prawnik(2019-01-02 11:13) Zgłoś naruszenie 211

    Nigdy, bo niby dlaczego. Chyba, zę sprzedaż po cenie rynkowi i to dopiero po usunieciu samowól budowlanych w postaci "altan o pow. czasem ponad 50 m2.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Smerfik(2019-01-02 12:16) Zgłoś naruszenie 919

    A tak z ciekawości - na dłuższą metę, to z czego mają się utrzymywać samorządy? Bo miła kiełbasa wyborcza, natomiast fajnie by było wiedzieć jaki jest plan.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Matkapolka(2019-01-07 12:01) Zgłoś naruszenie 22

    PODAM PRZYKŁAD -KAWALERKI 29 MKW W STOLICY GDZIE WCZEŚNIEJ PLACILAM 190ZL UZYTKOWANIA.A POD KONIEC ROKU PRZYSŁANO MI WYPOWIEDZENIE TEJ KWOTY Z DNIEM 31 GRUDNIA A OD 1 STYCZNIA MAM PŁACIĆ 340 ZL JAKO "WIDZI MISIĘ "URZEDNIKOW! !!OCZYWISCIE ODWOLALAM SIE DO KOLEGIUM ODWOLAWCZEGO.JEŚLI MIAŁABYM WYKUPIĆ TO MUSZE DO KOŃCA MARCA ZAPŁACIĆ 2800 ZL ZA WYKUP A TYCH PIENIEDZY NIE MAM WIEC W OGÓLE NIE BEDE TYCH GRUNTÓW WYKUPYWAC.NIECH MINIE TE 20 LAT TO I TAK PRZEJDA NA MOJA WLASNOSC!!PRZYNAJMNIEJ NIE WPROWADZA MI TAK SZYBKO PODATKU KATASTRALNEGO OD WARTOŚCI TEJ NIERUCHOMOŚCI BO GRUNT PRZEZ 20 LAT NIE BĘDZIE MÓJ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krakowianin(2019-01-04 12:16) Zgłoś naruszenie 24

    Zniknie jedna opłata, a za kilka lat wprowadzą nowy podatek kastralny i wszystko po staremu, a teraz ludzie sfinansują wzrost gospodarczy państwa - nagle otrzyma ono kilka zł więcej przez kilka lat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Warszawiak(2019-01-03 18:41) Zgłoś naruszenie 12

    7 to chyba miliardów, a nie milionów.

    Odpowiedz