Problemy sędziów z apolitycznością. Członek KRS dołącza do grupy wspierającej rząd PiS

autor: Małgorzata Kryszkiewicz02.01.2019, 07:10; Aktualizacja: 02.01.2019, 07:17
Z nakazu apolityczności wynika dla sędziego obowiązek zachowywania się w sposób powściągliwy, i to w każdym czasie i w każdych warunkach, a nie tylko wówczas, gdy wykonuje on czynności urzędowe

Z nakazu apolityczności wynika dla sędziego obowiązek zachowywania się w sposób powściągliwy, i to w każdym czasie i w każdych warunkach, a nie tylko wówczas, gdy wykonuje on czynności urzędoweźródło: ShutterStock

Jeden z członków Krajowej Rady Sądownictwa przystał swego czasu do facebookowej grupy wspierającej rząd Prawa i Sprawiedliwości. Środowisko jest oburzone.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • Smt(2019-01-03 12:00) Zgłoś naruszenie 40

    Sytuacja jest IMHO dziwna; o ile w obecnych warunkach koszulki KonsTYtucJA mają wydźwięk polityczny, to grupa "Popieram rząd i prezydenta" tym bardziej. Sędzia Puchalski robi szpagat i nie bardzo widzę jak to się da sensownie obronić. Inna sprawa natomiast jak w takim razie ocenić startowanie przez sędziów w wyborach? Przykład pierwszy z brzegu- pani sędzia Dolniak bodaj dwukrotnie startowała jdo parlamentu, za drugim razem została posłanką (wicemarszałkiem Sejmu z N.). Czy po tym jak skończy się kadencja parlamentu wróci do Sądu jako "niezawisły" i "apolityczny" sędzia?

    Odpowiedz
  • KTR(2019-01-02 20:05) Zgłoś naruszenie 67

    Czy zaprenumerowanie GazWyb bedzie rowniez uznawane za polityczny manifest zwiazania sie z opozycja?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • M.S.(2019-01-02 15:05) Zgłoś naruszenie 1112

    ...Jak rzekli czekający na swoją "dobrą zmianę" przyszli beneficjenci... hahahahah Ale Wy jesteście malutcy i przewidywalni w swoich zachowaniach - Wy, czyli środowisko sędziowskie jako ogół.

    Odpowiedz
  • Kasia(2019-01-02 13:34) Zgłoś naruszenie 2820

    A dlaczego dziennikarka nie pisze NIC o sędziach którzy jawnie od 2 lat walczą z legalnie wybraną władzą i reformą. Nie przeszkadza pani ze sędziowie jeźdzą i donoszą na własny kraj za granicą, nie przeszkadza pani że chodzą i spotykają się w siedzibie partii PO czy w ambasadzie niemieckiej. Poziom dziennikarski tej pani jest po prostu skandaliczny. Brak obiektywizmu i pisanie artykułów na zamówienie opozycji. A dla tych z czytelników którzy może nie wiedzą: mąż pani pseudo dziennikarz Kryszkiewicz pracuje w KRS i ma się świetnie. Pensje pobiera, plotki wynosi, no wprost rewelacyjnie. Precz z obłudą i podawaniem fake news!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • M.S.(2019-01-02 13:27) Zgłoś naruszenie 1811

    Jeśli faktycznie Agnieszka P. ma rację i sam artykuł powstał dzięki sędziemu, który wykorzystał swoją "znajomość" z członkiem KRS, to wstyd mi za takiego sędziego i chętnie bym poznał jego nazwisko. Szpiegować kolegę? Nie wierzę, że tacy ludzie są wśród sędziów. Szok. Dla tych co nie czytali komentarza - jego fragment: Bo ja widzę temat tak - gość był na FB i uczestniczył w kilku grupach (z lewa i prawa jak podaje), - jakiś jego znajomy, pewnie nawet kolega sędzia, wykorzystuje ten fakt i zagląda mu w profil, myszkuje i śledzi, a następnie robi zapiski/zdjęcia/zrzuty ekranu, - po 2 latach od odejścia z wszystkich grup FB, pewnie ten sam "kolega sędzia" podsyła temat do gazet i znajduje się jakaś co pisze o temacie... Pytania: - po co pisać o czymś co już było przerabiane 2 lata temu, nawet sama GP pisała o tym krążącym zdjęciu? - jak ocenić zachowanie kolegi sędziego, który zniża się do takie dna, że śledzi innego sędziego, robi zapiski czy zdjęcia by następnie po jakimś okresie czasu je podsyłać do mediów? - cz ten nieskazitelny charakter co podesłał te zdjęcia za kilka lat, gdy np. dojdzie do władzy lewica czy inna opcja, też będzie jej wysyłał zdjęcia grup z FB tego sędziego, że ich lubi czy wspiera, czy tylko nieskazitelność pozwala na zdjęcia grup wiążących z pisem?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jerzy(2019-01-02 12:04) Zgłoś naruszenie 1717

    Wszystko było ok gdy sędzia popiera KOD lub PO. Obłudnicy z PO i ich poplecznicy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gość (2019-01-02 11:42) Zgłoś naruszenie 1924

    Żenujący poziom dziennikarki Kryszkiewicz!!! Ta pani to powinna pisać dla Faktu bo tylko zajmuje sie tylko plotkami i manipulacjami. Sezon ogórkowy widać się zaczął

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-01-02 11:40) Zgłoś naruszenie 2313

    No to wszystko jest OK. Gdyby sympatyzował z PO, PSL lub Nowoczesną to byłoby nie do przyjęcia........ 😁

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mecenas(2019-01-02 11:06) Zgłoś naruszenie 3226

    Jak sędziowie deklarują, że są zwolennikami PO, czy KOD, to jest w porządku. Jak Andrzej Rzepliński - prezes TK - był członkiem partii politycznej: Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, to jest w porządku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robert(2019-01-02 08:36) Zgłoś naruszenie 1520

    Odgrzewany sprzed dwóch lat kotlet. Już ten news chodził. Nudne. Myślałem, że teraz jest działaczem partii.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz