Wybory poszły nie po myśli prezesa SM "Bródno"? To anulował wyniki

autor: Patryk Słowik16.12.2018, 09:00; Aktualizacja: 16.12.2018, 11:09
Prezesem „Bródna” jest Krzysztof Szczurowski. Na stanowisku od ćwierćwiecza.

Prezesem „Bródna” jest Krzysztof Szczurowski. Na stanowisku od ćwierćwiecza.źródło: ShutterStock

Gdy prezes spółdzielni mieszkaniowej zorientował się, że wybory poszły nie po jego myśli, anulował wyniki. To bezprawie, ale prezes z uśmiechem na ustach mówi, że jak się komuś nie podoba, to może iść do sądu.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • wolny(2018-12-17 09:13) Zgłoś naruszenie 29

    Cytat: *autor jest członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” - jak mu nie pasuje to niech sprzeda mieszkanie i kupi sobie gdzie indziej. Gość ma chyba mentalność chłopa pańszczyźnianego, co nie potrafi sobie wyobrazić, że można wziąć życie w swoje ręce i np. wyprowadzić się.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • tdk(2018-12-17 07:12) Zgłoś naruszenie 41

    Kościół to też spółdzielnia, teraz się obudzili? bycie członkiem wymaga aktywności a nie narzekania, zróbcie porządek

    Odpowiedz
  • była czytelniczka gazety (2018-12-16 22:27) Zgłoś naruszenie 415

    Gazeta prawna w moich oczach zaczyna przypominać kolorowe czasopisma z obrazkami, jak można puścić tak stronniczy i nierzetelny artykuł. Czytając go ewidentnie widać rozgoryczenie i stronniczość autora, brakuje tylko dopisku "artykuł sponsorowany" lub "zawiera lokowanie produktu".

    Odpowiedz
  • Kos(2018-12-16 21:28) Zgłoś naruszenie 152

    Szanowni Spółdzielcy ! Przestańcie biadolić a zacznijcie korzystać z prawa ! Wystarczy zorganizować większość właścicieli lokali wyodrębnionych w swoim budynku lub w kilku budynkach i aktywizować wspólnotę mieszkaniową. Na swoim będzie taniej, a przede wszystkim sami będziecie bezpośrednio podejmować decyzje w zakresie zarządu nieruchomością wspólną. Jednak nikt za was tego nie zrobi. Możecie się zorganizować i wtedy pokażecie funkcjonariuszom organów spółdzielczej nomenklatury przysłowiowy gest Kozakiewicza.

    Odpowiedz
  • Zdziwiony głupotą Pana redaktora(2018-12-16 20:42) Zgłoś naruszenie 716

    Ale właściwie o co Panu Słowikowi chodzi? Czy ma pretensje do prezesa i jego znajomych, że starają się w ramach demokratycznych wyborów utrzymać władzę? Na Boga, przecież wybory to jest sama sól demokracji. Niechaj przeciwnicy prezesa zbiorą siły, wygrają wybory, wygrają sprawę sprawę sądową itd. Przecież tak bardzo im zależy. A może jednak prezesowi zależy bardziej. Może właśnie dlatego prezes i jego ludzie wykazują się większą inwencją i wygrywają z konkurencją per fas et nefas. Czym się różni demokracja w spółdzielni od demokracji w państwie? Czyż przed wyborami partie nie zmieniają granic okręgów wyborczych, nie wydają milionów z podatków na kampanie robiące z ludzi idiotów? Czy podczas głosowań w Sejmie nie stosuje się różnych chwytów (pamiętamy jak została uchwalona Konstytucja 3 maja?). Przecież prezes byłby idiotą, gdyby nie walczył o władze, nie budował swojej partii. Na tym polega właśnie demokracja. Czemu Prezes ma być najświętszym pod słońcem frajerem, który lekką ręką odda i władze i apanaże. Ludzie! Przecież na jego miejsce czyha dziesięciu takich samych, jeśli nie gorszych. Gdy w grę wchodzi władza i pieniądze żartów nie ma. Nie tylko w spółdzielczości, ale wszędzie! W korporacjach międzynarodowych, we władzy samorządowej i państwowej itp. Spójrzcie, co wyrabia obecny rząd, co robiło PO. PR i propaganda od rana do wieczora za pieniądze podatników, manipulowanie w Kodeksie wyborczym. Z jakiej racji prezes spółdzielni miałby być lepszy i bez wysiłku oddać swoje osiągnięcia?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2018-12-16 19:59) Zgłoś naruszenie 37

    Wypadek prezesa jest tylko kwestią czasu.

    Odpowiedz
  • Prywatne folwarki(2018-12-16 16:43) Zgłoś naruszenie 162

    prezesików i ich klakierów z rad nadzorczych to państwa w państwie, których nikt nie kontroluje oprócz samych siebie. Kpią i śmieją się w żywe oczy z członków, którzy płaczą i bulą , bo nie mają innego wyjścia. Dawno te postkomunistyczne eldorada powinny być zlikwidowane.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dziadek wnuka(2018-12-16 16:18) Zgłoś naruszenie 121

    Bo to właśnie Polska jest. Ta Polska cudami słynąca, więc cudak z cwaniakiem prawa ustalają. Zaznaczam, prawa cudaczne. Tu choćbyś Einsteinem był to głupcem Cię ogłoszą, gdy wraz z cwaniakami progi świątyń nie przekraczasz, gdy z cudakami nie głosisz wszem wobec ; czarne jest białe ... i na odwrót !! Czy jest taki drugi kraj ?!

    Odpowiedz
  • zwykły(2018-12-16 15:10) Zgłoś naruszenie 98

    No tak TSUE dla sędziów szybciutko zabezpieczył ich dolę ale dla zwykłych ludzi sąd w Polsce musi rozpatrywać sprawę kilka lat (o zabezpieczeniu roszczeń oczywiście nie ma szans). A gdzie tutaj słowo K O N S T Y T U C J A? Oczywiście sędziowie tego nie czytają.

    Odpowiedz
  • wawa(2018-12-16 14:23) Zgłoś naruszenie 70

    Brawo co chcieli to mają

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2018-12-16 14:12) Zgłoś naruszenie 68

    Jak widać, co poniektórzy, jakikolwiek głos w sprawie traktują jako powód do plucia jadem i popisywania się chamstwem. Smutne. Więc uzupełnię. Jest rozwiązanie i to dość dobre. Każda posesja lub zespół posesji może się wyodrębnić ze spółdzielni tworząc nową spółdzielnię lub wspólnotę. Ale do tego trzeba przestać narzekać wygodnicko leżąc do góry brzuszkiem a należy wziąć los w swoje ręce i zakasać rękawy, jak uczynił to niżej podpisany członek wspólnoty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • balbina(2018-12-16 13:13) Zgłoś naruszenie 222

    Tak się dzieje w SM w Polsce. Zarządy i RN usiłują robić z członków idiotów. Takich przykładów tylko we Wrocławiu mogę podać kilka. Właśnie tacy prezesi zasiadają w w Związkach Rewizyjnych. I co im zrobi członek spółdzielni. Na składane doniesienia do prokuratury zero reakcji . Uzasadnienia w wyroku śmieszne, kompromitujące sądy. Mam wrażenie ,że nie ma chętnych do zajęcia się nadużyciami w SM w Polsce. Pomimo ,że są ustawy, przepisy prawne to i tak ma się członków w nosie. A przecież zgodnie z prawem to jest prywatna własność członków. Spółdzielnia nie dysponuje żadnym majątkiem a pieniądze pochodzą od wpłat mieszkańców. Zarządy tylko zarządzają majątkiem członków. Tak sama jak zarządy nie chcą przekazać aktami notarialnym prawa własności lokali. To jest skandal. Co na to słynny Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości pan Z. Ziobro?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • balbina(2018-12-16 13:13) Zgłoś naruszenie 109

    Tak się dzieje w SM w Polsce. Zarządy i RN usiłują robić z członków idiotów. Takich przykładów tylko we Wrocławiu mogę podać kilka. Właśnie tacy prezesi zasiadają w w Związkach Rewizyjnych. I co im zrobi członek spółdzielni. Na składane doniesienia do prokuratury zero reakcji . Uzasadnienia w wyroku śmieszne, kompromitujące sądy. Mam wrażenie ,że nie ma chętnych do zajęcia się nadużyciami w SM w Polsce. Pomimo ,że są ustawy, przepisy prawne to i tak ma się członków w nosie. A przecież zgodnie z prawem to jest prywatna własność członków. Spółdzielnia nie dysponuje żadnym majątkiem a pieniądze pochodzą od wpłat mieszkańców. Zarządy tylko zarządzają majątkiem członków. Tak sama jak zarządy nie chcą przekazać aktami notarialnym prawa własności lokali. To jest skandal. Co na to słynny Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości pan Z. Ziobro?

    Odpowiedz
  • Jan Jakubiak(2018-12-16 11:29) Zgłoś naruszenie 351

    Tak działa większość dużych spółdzielni (a i ten sam mechanizm można spotkać przy "przejmowaniu" SKOKów które też są po prostu spółdzielniami). Trzeba skończyć z anonimowymi spółdzielniami z tysiącami członków. Spółdzielnia nie powinna mieć więcej niż 100 członków. Przy większej ilości jest bierność wynikająca z niemocy.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Tomek(2018-12-16 11:10) Zgłoś naruszenie 154

    Kpiarz chyba czytał bardzo wybiórczo skoro nie zauważył opinii wybitnego prawnika jakim jest prof. Łętkowska.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kpiarz (2018-12-16 10:49) Zgłoś naruszenie 238

    Szanowny panie redaktorze. Zawarł pan w artykule wiele wtrąceń, których potwierdzić się nie da, a ukazują pana negatywne nastawienie. Zanim wygenerował pan tą teorię spiskową powinien pan zapytać prawnika co sądzi o sprawie. Mało tego, zapytać co sądzi o pańskiej sugestii że prezes nie powinien stosować się do prawa i decyzji sądu. A tak na marginesie, to niektóre fragmenty artykułu sugerują, że Ustawy o Spółdzielniach Mieszkaniowych albo pan nie czytał, albo czytał bardzo nieuważnie...... 😁

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz