W sądach będzie mniej formalizmu. Postępowanie ma być krótsze

autor: Emilia Świętochowska19.11.2018, 07:00; Aktualizacja: 19.11.2018, 20:41
Walce z obstrukcją procesową ma także służyć ściślejsze trzymanie się wyznaczonych terminów

Walce z obstrukcją procesową ma także służyć ściślejsze trzymanie się wyznaczonych terminówźródło: ShutterStock

Po dwóch miesiącach od zapowiedzi Ministerstwa Sprawiedliwości w wykazie prac legislacyjnych rządu w końcu pojawił się projekt dużej nowelizacji kodeksu postępowania karnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • wjw(2018-11-27 14:56) Zgłoś naruszenie 10

    Kolejny zestaw pobożnych życzeń i nic więcej...

    Odpowiedz
  • Jurek(2018-11-20 17:34) Zgłoś naruszenie 40

    Była znakomita reforma kpk z 13 roku. Została cofnięta, żeby poprzednicy nie mieli sukcesu. I nic w zamian.

    Odpowiedz
  • podsądny powód(2018-11-19 22:02) Zgłoś naruszenie 12

    Najwyższy czas, by zająć się również KPC. Aprawy z mojego powództwa o odszkodowanie trwają w SO W-wa już prawie 10 lat , I TO W i-SZ EJ iNSTANCJI !!!!

    Odpowiedz
  • grzechu wart(2018-11-19 13:59) Zgłoś naruszenie 100

    Miałem rację. Nie kupowałem kodeksu w tym roku. Bo i po co? Za dwa miesiące będzie nieaktualny. I na razie również nie kupuję. Podejrzewam, że w połowie przyszłego roku znowu jakaś nowelizacja będzie. Ci w ministerstwie to mają niezły polot. Zmieniają, grzebią, udoskonalają. Czy macie zamiar wprowadzić do KPK np. art. 46abc? Te jednostki redakcyjne typu art. 522xza to niezły kabaret jest :) Tylko nie wiem dlaczego przez 2 lata nie było nominacji sędziowskich do sądów okręgowych. Tak delikatnie sugeruję, że to może z tego powodu są takie opóźnienia :)

    Odpowiedz
  • oburzona(2018-11-19 13:41) Zgłoś naruszenie 28

    co sadzic o sadach ,ktore 13 lat sadza sprawe korupcji/ niudowodniona/w pilce noznej miedzy lokalnymi ekipami i jak zbliza sie termin wyborow , sprawa jest wyciagana.........

    Odpowiedz
  • stan47.emeryt(2018-11-19 09:35) Zgłoś naruszenie 113

    Słyszę to już od trzech lat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dexter(2018-11-19 08:53) Zgłoś naruszenie 173

    Dla zera wystarczy zeby prokurator wydawal wyrok. Po sad, kazdego do wiezienia niech robi na kolesi z pis.

    Odpowiedz
  • Łukasz- Szczecin(2018-11-19 08:17) Zgłoś naruszenie 80

    Na pewno można usprawnić postępowanie karne, jak i postępowanie cywilne, tylko tyle, że te ciągłe zmiany wprowadzają więcej zamętu niż spokoju na sali rozpraw. Najpierw trzeba bowiem ustalić, jakie przepisy obowiązują, żeby móc poprowadzić rozprawę, a dopiero potem jakie przepisy prawa materialnego mają zastosowanie w sprawie. Istny misz masz. Choć pomysły na pewno są dobre. Jestem zwolennikiem opłat od wniosków za sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku w spr. cywilnych - chodzi o racjonalne angażowanie szczupłych środków budżetowych (kadrowych i finansowych).

    Odpowiedz