statystyki

Ścieżki rowerowe jeszcze nie dla rolkarzy

autor: Agnieszka Pokojska25.07.2018, 07:31; Aktualizacja: 25.07.2018, 08:21
Korzystanie ze ścieżki rowerowej może skończyć się mandatem w wysokości 50 zł.

Korzystanie ze ścieżki rowerowej może skończyć się mandatem w wysokości 50 zł.

 Zniknęły przepisy, które pozwoliłyby pieszym korzystającym z urządzeń transportu osobistego (np. deskorolek, wrotek, rolek, hulajnóg) na poruszanie się po ścieżkach rowerowych.

Ministerstwo Infrastruktury w odpowiedzi na pytanie DGP zapewnia jednak, że nie zamierza zrezygnować z tych zmian i że do pomysłu wróci. Przepisy, które miały rozszerzyć krąg osób uprawnionych do poruszania się po ścieżkach rowerowych, były częścią projektu nowelizacji prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Jednak wersja, która trafiła na posiedzenie Komisji Prawniczej, takich zapisów już nie zawiera.

Resort infrastruktury tłumaczy wyłączenie przepisów dotyczących urządzeń transportu osobistego tym, że wykraczają one poza główny cel projektu. Ten ma bowiem za zadanie wprowadzić do krajowych przepisów postanowienia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/45/UE w sprawie okresowych badań zdatności do ruchu drogowego pojazdów silnikowych i ich przyczep.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • julka(2018-12-11 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Niedługo zmienią te przepisy, tutaj można o tym poczytać: https://www.prawo-jazdy-360.pl/aktualnosci/urzadzenia-transportu-osobistego-nowe-przepisy

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane