MS: Wymóg posiadania przez sędziów tylko polskiego obywatelstwa jest uzasadniony

20.06.2018, 12:34; Aktualizacja: 20.06.2018, 12:47
"Ograniczenie ryzyka działania na rzecz innego państwa przez osoby sprawujące funkcje publiczne wymusza bardziej rygorystyczne wymagania państwa wobec tych osób" - zaznaczył wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak w tym piśmie, zamieszczonym w środę na stronie RPO.

"Ograniczenie ryzyka działania na rzecz innego państwa przez osoby sprawujące funkcje publiczne wymusza bardziej rygorystyczne wymagania państwa wobec tych osób" - zaznaczył wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak w tym piśmie, zamieszczonym w środę na stronie RPO.źródło: ShutterStock

Warunek posiadania przez sędziów wyłącznie polskiego obywatelstwa jest uzasadniony, gdyż są oni powołani do służby na rzecz dobra publicznego, definiowanego także przez pryzmat interesów państwa - wskazał resort sprawiedliwości w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Mrk(2018-06-20 16:23) Zgłoś naruszenie 60

    Ciekawe, czy taki wymóg dotyczy tez przedstawicieli dwóch pozostałych władz... „Ograniczenie ryzyka działania na rzecz innego państwa przez osoby sprawujące funkcje publiczne wymusza bardziej rygorystyczne wymagania państwa wobec tych osób", jak zostało powiedziane, chyba i tu powinno powodować konieczność zastosowania tych samych rozwiązań...

    Odpowiedz
  • jaaa(2018-06-20 14:40) Zgłoś naruszenie 50

    Ciekawe, jakiej wysokości odszkodowania od Skarbu Państwa ci sędziowie i asesorzy zmuszeni do zrzeczenia się innego obywatelstwa dostaną.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane