Sąd Najwyższy udziela lekcji z katechizmu drukarzowi z Łodzi

autor: Piotr Szymaniak14.06.2018, 16:07; Aktualizacja: 14.06.2018, 16:17
- Czekamy obecnie na rozpatrzenie naszej skargi konstytucyjnej wniesionej w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego. Zapowiadamy także odwołanie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – mówi mec. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris.

- Czekamy obecnie na rozpatrzenie naszej skargi konstytucyjnej wniesionej w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego. Zapowiadamy także odwołanie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – mówi mec. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris.źródło: ShutterStock

SN oddalił kasację wniesioną przez Prokuratora Generalnego na korzyść drukarza z Łodzi. Wcześniej w dwóch instancja sądy uznawały go winnym popełnienia wykroczenia z art. 138 polegającego na nieuzasadnionej odmowie wykonania usługi. Mężczyzna, powołując się na przekonania religijne odmówił wydruku roll-upu dla Fundacji LGBT Business Forum.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • Mecenas(2018-06-14 16:41) Zgłoś naruszenie 5739

    oczywiście to kompromitacja "Sądu Najwyższego"...., całe szczęście, że 3 lipca 2018 r. przejdzie do lamusa...... . "Sąd Najwyższy" uważa, że sędziowie mogą bezkarnie kraść, a właściciel firmy nie może decydować jakie przyjmuje zlecenia.... WARIACI

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Światowiec(2018-06-14 20:23) Zgłoś naruszenie 4119

    Obecnie podobne sprawy toczą się przed Sądami Najwyższymi w wielu krajach (m.in. Irlandia, USA) - głównie przeciw piekarzom który odmawiają upieczenia tortów na "wesele" tej samej płci. Na całym świecie usługodawcy (np. piekarze, drukarze) wygrywają. Tylko nie w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ale jaja SN(2018-06-14 17:20) Zgłoś naruszenie 2722

    Wielbiciele kichy stolcowej

    Odpowiedz
  • OBYWATEL WRESZCIE (2018-06-14 20:58) Zgłoś naruszenie 2120

    sąd najniższy WOOOOOOOOOOOOON

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-06-15 06:26) Zgłoś naruszenie 1617

    Czy chcielibyście świata, w którym na tramwaju pisałoby "Nur fur Deutsche" lub" Tylko dla Polaków". Albo "Blondynów/pisowców/powców nie obsługujemy"? Właśnie po to jest ów przepis. By nikt, kto się wziął za świadczenie usług powszechnych, z przyczyny swej fanaberii nie odmówił usługi. A najważniejszy jest właśnie na gruncie styku z prawem prasowym. Bo odmowa druku może być krokiem ku cenzurze.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • **************************** (2018-06-14 18:03) Zgłoś naruszenie 1530

    Sąd Najwyższy odmówił drukarzowi uprawnień cenzorskich. PZPR bis, aka PiS jest w oburzony bo stoi po stronie „wolności”.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • biskup Krasicki(2018-06-15 03:00) Zgłoś naruszenie 1517

    Sad Najwyzszy udziela lekcji Katechizmu ? pan red. Szymaniak raczy chyba zartowac ! Bo mnie sie wydaje, ze diabel ubral sie w ornat i ogonem na msze dzwoni !

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-06-15 10:17) Zgłoś naruszenie 108

    Hipokryci! Dziś oburzacie się na orzeczenie mówiące, że drukarz nie ma prawa do cenzury. Gdyby odmowa druku dotknęła ulotki o Rekolekcjach Wielkopostnych, krzyczelibyście, że to prześladowanie Kościoła. Gdyby dotyczyło to ulotek Waszej Ulubionej Partii Politycznej, pisalibyście się, że to cenzura i prześladowania! Gdyby dotyczyło to Waszego Ulubionego Klubu Piłkarskiego, wrzeszczelibyście z trybun, by zrobić coś złego drukarzowi. Zasady muszą być jednakowe: Drukarz drukuje! Od tego jest drukarzem. Nie cenzorem - drukarzem!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • koko(2018-06-15 07:33) Zgłoś naruszenie 98

    "(...) indywidualny światopogląd i subiektywne rozumienie wyznawanej religii nie mogą stanowić uzasadnianej przyczyny odmowy świadczenia" - rodzi się w tym kontekście pytanie czy sąd obiektywnie rozumie wyznawaną przez drukarza religię ? Jednak fundamentalne pytanie w kontekście zapadłego wyroku SN to: czy istnieje obiektywna moralność ? (Jeżeli nie to moim zdaniem nikogo nie można skazać, jeżeli tak to drukarz jest w prawie).

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tdk(2018-06-15 04:54) Zgłoś naruszenie 912

    Powództwa obu stron powinny być odrzucone ponieważ przesłanie oferty mailem to jeszcze nie umowa a w tej sprawie dopiero projekt wydruku (fizyczny) sprawił problem natury moralnej, wolność sumienia art 53 konstytucji i w tym stanie obie strony wiedziały że nie dojdą do porozumienia. drukarz powinien zastrzec na przyszłość że nie wykonuje zleceń budzących powszechną kontrowersję dezaprobatę czy prowokację

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz