System dozoru elektronicznego rozwija się szybciej niż prawo

autor: Piotr Szymaniak13.06.2018, 07:44; Aktualizacja: 13.06.2018, 09:56
System, jakim obecnie dysponuje Służba Więzienna, daje sądom ogromną swobodę w określaniu miejsc, do których skazanemu nie wolno się zbliżać

System, jakim obecnie dysponuje Służba Więzienna, daje sądom ogromną swobodę w określaniu miejsc, do których skazanemu nie wolno się zbliżaćźródło: ShutterStock

Na wniosek ofiary gwałtu sąd będzie musiał stosować zakaz zbliżania się kontrolowany w systemie dozoru elektronicznego. Dziś osoby chronione w ten sposób to rzadkość.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • bezpieczenstwo(2018-06-13 19:53) Zgłoś naruszenie 10

  1. Kara śmierci dla najgorszych w tym zwyroli, gwałcicieli,.. a nawet bosów narkotykowych. 2. Skoro jednak jakiś by nie dostał kary śmierci, a więzienie, to powinien sam opłacać swój pobyt w więzieniu, jak go nie stać, nie chce przymusowej pracy, to padnie z głodu, Naród tylko na tym skorzysta. Efekt by był taki, że by było faktycznie dużo bezpieczniej w Polsce aniżeli obecnie. Niestety wielu w tym bardzo groźnych bandytów chodzi na wolności i bezpiecznie nie jest, ciągle nowe ofiary. A ten system elektroniczny, to tylko pół środek, ponieważ, czy bransoleta ochroni inną nową ofiarę przed gwałtem danego gwałciciela? Raczej nie, czyli system jest wadliwy, do wymiany. System w którym społeczeństwo ma opłacać pobyć bandyty w więzieniu łagodnie pisząc, nie jest mądry, to wręcz nie logiczne, bezsensu, koniecznie trzeba to zmienić.

  Odpowiedz
 • amys(2018-06-13 11:50) Zgłoś naruszenie 31

  Z systemu dozoru elektronicznego powinno korzystać więcej skazanych niż obecnie np. poprzez wprowadzenie możliwości odbywania kary w SDE przez osoby skazane na karę nieprzekraczającą 3 lat pozbawienia wolności a nie jednego roku jak dotychczas. Dzięki temu obniżą się koszty utrzymania więźniów, a dla wielu z nich bardziej odpowiednim sposobem odbywania kary byłby SDE a nie zakład karny.

  Odpowiedz
 • Lepszy sort.(2018-06-13 09:44) Zgłoś naruszenie 11

  Może służba więzienna zajęła by się pilnowaniem solidniej już osadzonych a nie wpychała się do wykonywania innych zadań, które obecnie ma kto wykonywać. Chyba, że mają nadmiar sił i środków ale w takim razie co z osadzonymi którzy uciekają, oddalają się, popełniają przestępstwa na terenie ZK AŚ itd. itp.

  Odpowiedz
 • Pokrzywdzona(2018-06-13 09:35) Zgłoś naruszenie 00

  Zakaz zbliżania się jest stosowany nawet z powodu błahych przyczyn tylko dla osób zaprzyjaźnionych z wymiarem sprawiedliwości. Natomiast w przypadku realnego zagrożenia zdrowia i życia osoby pokrzywdzonej stosuje się kruczki prawne aby umożliwić zbrodniarzom swobodę działania w dalszym maltretowaniu i wykorzystaniu ofiary.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane