Integracja radców prawnych także w sieci

autor: Szymon Cydzik25.04.2018, 18:00; Aktualizacja: 26.04.2018, 14:34
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Obecnie trwają ostatnie prace informatyczne nad podstawową wersją portalu.źródło: ShutterStock

Nowoczesny portal przeznaczony dla członków samorządu – nad takim projektem pracuje Krajowa Izba Radców Prawnych. Platforma ma służyć m.in. propagowaniu informacji o szkoleniach, spotkaniach integracyjnych czy specjalnych ofertach zniżkowych dla radców i aplikantów. Ma też ułatwić kontakt członków samorządu z różnych części Polski, w tym dyskusje: nie tylko o prawie, ale także zainteresowaniach pozazawodowych.

Czym portal będzie różnił się od istniejących mediów społecznościowych, które też umożliwiają takie kontakty?

– Przede wszystkim będzie przeznaczony tylko dla użytkowników zweryfikowanych jako radcowie prawni lub aplikanci radcowscy. Mamy nadzieję, że przełoży się to na wysoki merytoryczny poziom rozmów i wyeliminowanie hejtu, z którym niestety mamy niekiedy do czynienia na innych portalach – mówi Bartosz Opaliński, dziekan rzeszowskiej izby i zarazem przewodniczący komisji integracji Krajowej Rady Radców Prawnych.

Portal ma też kłaść duży nacisk na ochronę danych osobowych i w założeniu nie wyświetlać reklam. Niedopuszczalna na nim ma być także agitacja polityczna, doktrynalna czy lobbingowa. Nie będzie on jednak całkowicie wyłączony z działalności zawodowej. Specjalna wyszukiwarka ma umożliwić użytkownikom znalezienie radców czy aplikantów w wybranej okolicy, co może być pomocne np. przy zastępstwach procesowych. – Nie wykluczamy także rozszerzenia jej funkcji, aby i osoby niebędące prawnikami mogły z niej korzystać w celu znalezienia odpowiedniego pełnomocnika. To jednak kwestia przyszłości – zaznacza mec. Opaliński.

– Ludzie szukają porad prawnych w internecie i nie zawsze trafiają na profesjonalistów. Dzięki wyszukiwarce łatwiej im znaleźć właściwego prawnika – zauważa Marta Kruk, rzecznik prasowy OIRP we Wrocławiu. Podobne, proste i intuicyjne wyszukiwarki, pozwalające łatwo znaleźć radcę prawnego z okolicy, na skalę lokalną wprowadziło już kilka okręgowych izb – w tym właśnie wrocławska, a także warszawska i lubelska.

Obecnie trwają ostatnie prace informatyczne nad podstawową wersją portalu. Projekt może wystartować w ciągu kilku miesięcy. – Wiele osób nie ma czasu śledzić ogłoszeń na stronach poszczególnych okręgowych izb ani nawet mailowych newsletterów. Taki scentralizowany portal pozwoli im zaoszczędzić czas – uważa mec. Marta Kruk.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • siarra(2018-04-25 22:03) Zgłoś naruszenie 132

  A będzie zakładka poświęcona przymusowej przynależności do korporacji? No i osobna zakłądka Andrzej K. były minister, który twierdził, że aby być radcą prawnym to trzeba nasiąkać tą etyką. On zapewne tak nasiąkał i nasiąkał, że aż mu się ostatnio się przeciek zrobił.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Janika(2018-04-26 09:04) Zgłoś naruszenie 20

  Jak im nie szkoda pieniędzy... Takie "prywatne facebooki" chciało już wielu stworzyć. Zawsze okazywalo się to porażką. Integrację i dyskusje pozazawodowe przez internet niechawią specjalistom (panu Zukerbergowi i innym). Sami niech się zjma działalnością zawodowa.

  Odpowiedz
 • Janusz(2018-04-26 20:10) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystko super, ekstra, ale zapewne niejaki Patyk Taki zabierze się z panem Żebrem za "reformę" i jak w przypadku ustaw o sądach, czy komornikach wszystko szlag trafi. W końcu to wykształcony minister sprawiedliwości...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane