statystyki

Przed nową KRS trudny czas. Do obsadzenia ma 400 wakatów w sądach

autor: Małgorzata Kryszkiewicz25.04.2018, 07:49; Aktualizacja: 25.04.2018, 07:51
Nie jest tajemnicą, że na skutek blokowania konkursów sędziowskich przez ministra sprawiedliwości w sądach powszechnych na gwałt potrzebują rąk do pracy.

Nie jest tajemnicą, że na skutek blokowania konkursów sędziowskich przez ministra sprawiedliwości w sądach powszechnych na gwałt potrzebują rąk do pracy.źródło: ShutterStock

O 40 wolnych stanowiskach sędziowskich zamierza w najbliższym czasie obwieścić minister sprawiedliwości. Tak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej resortu. A to dopiero początek, gdyż na obsadzenie w sądach nadal czeka ponad 400 wakatów.

DGP pod koniec lutego pisał, że minister sprawiedliwości skończył z trwającą od dwóch lat praktyką nieobwieszczania o wolnych stanowiskach sędziowskich. Wówczas informowaliśmy o rozpoczęciu procedury w stosunku do 65 wakatów. W kwietniu pojawiły się kolejne dwie informacje dotyczące łącznie 70 stanowisk.

I o ile poprzednio obwieszczenia dotyczyły jedynie sądów rejonowych, to teraz na liście znalazły się także sądy wyższych szczebli. Procedura już niedługo ruszy w stosunku do trzech stanowisk w sądach apelacyjnych (warszawskim, lubelskim i szczecińskim) i wobec 22 w sądach okręgowych (m.in. wrocławskim, bydgoskim, koszalińskim).


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ;io;h(2018-04-25 18:30) Zgłoś naruszenie 00

    przecież wyszły ponad miesiąc temu ogłoszenia o wolnych stanowiskach w sądach okręgowych ze 200-300

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane