Fortuna na czyszczeniu kamienic z lokatorów

autor: Patryk Słowik15.04.2018, 09:00; Aktualizacja: 15.04.2018, 09:44
Kamienica

Komisja weryfikacyjna w najbliższych miesiącach wiele uwagi poświęci właśnie aspektom ekonomicznym czyszczenia kamienicźródło: ShutterStock

Jeśli ktoś kupił kamienicę wartą 2 mln zł i wyrugował z niej lokatorów, to kamienica ta była warta już 4 mln zł. I to wszystko nawet bez stuknięcia młotkiem.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • Aleksandra (2018-04-15 19:25) Zgłoś naruszenie 296

  Drodzy Panstwo, Czy To nie sam ustawodawca stworzyl tzw ustawe o OCHRONIE lokatorow? I czy to nie w niej zawarl reguly podnoszenia czynszow? Czemu plujecie na kogos kto stosuje paragrafy prawa? Czy sami bedac wlascicielami kamienic nie podnosilibyscie czynszow? - pytanie retoryczne. Druga sprawa: wyrzucanie ludzi z domow? Zastanowmy sie prosze czy to nadal sa ich domy? Czy wlasciciel nie jest zyczliwy udostepniajac SWOJ lokal osobom bezumownie mieszkajacym? A jesli byli lokatorami komunalnymi to w chwili podjecia decyzji reprywatyzacyjnej przestali nimi byc, z czego trudno sobie zdac sprawe po tylu latach spedzonych w centrum miasta za pol darmo :) Ale zgadzam sie Szanowna Gazeto Prawna : WIWAT zagladaniu komus do kieszeni i zawisci, potegujacej mysli ze samemu sie do niczego nie dojdzie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • KOPL(2018-04-15 10:26) Zgłoś naruszenie 1211

  Niestety nie jest prawdą, że spółka Fenix "trzymała się ustawowych limitów". Czynsze zostali podwyższone nawet do 70 zł. za metr. Komitet Obrony Praw Lokatorów już pisał o tym wielokrotnie.

  Odpowiedz
 • Liberal(2018-04-15 10:42) Zgłoś naruszenie 103

  Przecież to żadne odkrycie że mieszkanie z lokatorem (zwłaszcza niezdolnym do zapłacenia czynszu rynkowego) jest tansze niż puste. Oczywiscie, że nie wolno krzywdzić takich lokatorów ale na to są przepisy. To władze rozgrywają przeciw sobie prawowitych właścicieli i lokatorów po to żeby ukręcic łeb sprawie reprywatyzacji.

  Odpowiedz
 • źeśmy winni sobie sami(2018-04-15 12:27) Zgłoś naruszenie 82

  Naiwne komentarze. To SLD, PC /Porozumienie Centrum/ teraz PiS, PSL, ludzie agencji rzymskiej i reszta pozostałych partii, stali za takami przemianami prawnymi, aby ubogich upodlić do reszty. Czyli wszyscy będący w Zgrom. Narodowym i beneficjenci ustaw są winni. Gliński dał 100 mln € arystokratom /Czartoryskim i Radziwiłłom/ , Kaczafi daje Caritasowi, PiS daje agentom Rzymu nasze pieniądze z budżetu. Godząc się na to i nie chroniąc ubogich - tworzycie powyższą rzeczywistość.. Kościól, który nie pomaga upodlonym a kasę bierze - to największy paser świata od 1.800 lat.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • tbwawa(2018-04-15 11:24) Zgłoś naruszenie 82

  A ponoć zagrożeniem dla Polaków są uchodźcy, ..i inne nacje ... wygląda na to że zagrożeniem dla Polaków są sami Polacy z powodu słabości prawa... instytucji itd.

  Odpowiedz
 • La(2018-04-15 12:38) Zgłoś naruszenie 70

  Złodziejskie prawo, złodziejskie prawodawstwo. Jakby się coś dobrego prześlizgnęłow w przepisach przez pomyłkę, to wyłapie to wymiar niesprawiedliwości. Do tego ludzie, którzy się dają kiwać politycznym oszustom do tego stopnia, że nawet nie chciało im się iść i zagłosować za jednomandatowymi okręgami wyborczymi, dzięki którym mogliby rozliczać politycznych oszustów. Ten kraj do czarna dziura na mapie Europy. Tu jest źle od setek lat i z taką mentalnością jak nasza lepiej nigdy nie będzie.

  Odpowiedz
 • wyznawca ryzego (2018-04-15 15:05) Zgłoś naruszenie 75

  niech zyje nasz pan i wladca ryzy donek i jego mafia.donald na prezydenta a hanka premierem.

  Odpowiedz
 • Ryży Donaldino król europy.(2018-04-15 10:58) Zgłoś naruszenie 78

  Jak zostanę prezydentem i PO wróci do władzy, to wywalimy na bruk hołotę, a komisję Jakiego wsadzimy do więźnia. Hanka nie martw się, niedługo będzie jak było.

  Odpowiedz
 • Mareks(2018-04-15 14:53) Zgłoś naruszenie 56

  A może tak w zamian,w szybki sposób wyczyść Polskę z takich przestępców,skrócić o głowę ,pozbawić majątku całą rodzinę i jest 100% zysk.Nie ma przestępcy na utrzymaniu społeczeństwa,pieniądze wracają do skarbu państwa i oszczędzamy na nie potrzebnych formalnościach,jak proces sądowy.Oni nie mieli skrupułów dlaczego społeczeństwo ma mieć w stosunku do nich?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane