Przewlekłość w sądowych sporach gospodarczych? Lekiem ma być mediacja

19.03.2018, 12:11; Aktualizacja: 19.03.2018, 13:05
prawo, sąd

"Centra Arbitrażu i Mediacji to miejsca, w których przedsiębiorcy będą mieli optymalne i przyjazne warunki do rozwiązywania konfliktów gospodarczych" - podkreślał Piebiak.źródło: ShutterStock

Rozwój mediacji w sporach gospodarczych to sposób na przewlekłość rozpatrywania spraw gospodarczych przez sądy; organizacje przedsiębiorców powinny propagować tę metodę rozwiązywania sporów - przekonywano podczas debaty nt. mediacji w gospodarce zorganizowanej przed Konfederację Lewiatan.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Patriot(2018-03-26 16:31) Zgłoś naruszenie 00

  Może jednak zadaniem państwa powinno być tworzenie takich procedur, które zapewniłyby szybsze rozpoznawanie spraw a nie "prywatyzacja" sądownictwa poprzez różne mediacje i arbitraże bo państwo nie daje rady... Ale nie - to za trudne!

  Odpowiedz
 • Decius maximu(2018-03-28 11:00) Zgłoś naruszenie 00

  Po co w ogóle sądy, przenieśc wszystko do prywatnych mediatoró a może i sprywatyzowac sądy. Założę się, że w takim "prywatnym sądzie" oczywiście usankcjonoanym przez władzę państwową, sprawy byłyby rozpatryane expresowo, Czy sprawiedliwie to już inna kwestia ale czy dzis jest sparwiedliowść ? Mając zatem taki wybór opowiadam się za prywatyzacją zadań państwowych, napewno będzie taniej i szybciej.

  Odpowiedz
 • Darecki Lodz(2018-09-06 11:13) Zgłoś naruszenie 00

  "Rozwój mediacji w sporach gospodarczych to sposób na przewlekłość rozpatrywania spraw gospodarczych przez sądy". Bzdura. Ludzie ida do sadu dlatego ze nie moga sie dogadac (aka: mediowac). Ta sadowa pseudo-mediacja tylko sprawy przeciaga w nieskonczonosc. Sedziowie nie sa mediatorami z natury z wyksztalcenia i z doswiedczenia zawodowego. Sedziowie maja dochodzic prawdy a nie bawic sie w "dobrych ludzi, ktorzy pomoga jak moga". Nastepny absurd tej paranoi prawniczej gdzie jest szesc (6) roznych definicji "dzialalnosc gospodarcza" i to tylko dla celow podatkowych. Ten caly system pseudo-sprawiedliwosci (aka prawo / sadownictwo) jest calkowicie nie-efektywny.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane