statystyki

Funkcjonariusze Służby Więziennej pojadą na misje

autor: Piotr Szymaniak15.02.2018, 07:35; Aktualizacja: 15.02.2018, 08:48
ONZ

Przedstawiciele polskiej Służby Więziennej przeszli szkolenie w Ugandzie, przygotowujące do misji pokojowej ONZ w Sudanie Południowym.źródło: ShutterStock

Przedstawiciele polskiej Służby Więziennej wraz ze swoimi odpowiednikami z Kenii, Lesotho, Tanzanii, Jordanii, Ugandy, Rwandy, Stanów Zjednoczonych i Zimbabwe przeszli szkolenie w Ugandzie, przygotowujące do misji pokojowej ONZ w Sudanie Południowym.

 Jednak ustawa o Służbie Więziennej (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 631 ze zm.) nie zawiera regulacji, które umożliwiałyby udział funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej w misjach i operacjach organizacji międzynarodowych poza granicami państwa.

Jak wskazuje Ministerstwo Sprawiedliwości, brak możliwości włączenia więziennictwa do udziału w kontyngentach, w tym w misjach, pozostaje nie bez wpływu na możliwość realizacji umów i porozumień międzynarodowych. Poza tym Służba Więzienna jest jedyną służbą mundurową, która nie ma przepisów normujących oddelegowanie funkcjonariuszy i pracowników poza granice.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane