statystyki

Funkcjonariusze Służby Więziennej pojadą na misje

autor: Piotr Szymaniak15.02.2018, 07:35; Aktualizacja: 15.02.2018, 08:48
ONZ

Przedstawiciele polskiej Służby Więziennej przeszli szkolenie w Ugandzie, przygotowujące do misji pokojowej ONZ w Sudanie Południowym.źródło: ShutterStock

Przedstawiciele polskiej Służby Więziennej wraz ze swoimi odpowiednikami z Kenii, Lesotho, Tanzanii, Jordanii, Ugandy, Rwandy, Stanów Zjednoczonych i Zimbabwe przeszli szkolenie w Ugandzie, przygotowujące do misji pokojowej ONZ w Sudanie Południowym.

 Jednak ustawa o Służbie Więziennej (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 631 ze zm.) nie zawiera regulacji, które umożliwiałyby udział funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej w misjach i operacjach organizacji międzynarodowych poza granicami państwa.

Jak wskazuje Ministerstwo Sprawiedliwości, brak możliwości włączenia więziennictwa do udziału w kontyngentach, w tym w misjach, pozostaje nie bez wpływu na możliwość realizacji umów i porozumień międzynarodowych. Poza tym Służba Więzienna jest jedyną służbą mundurową, która nie ma przepisów normujących oddelegowanie funkcjonariuszy i pracowników poza granice.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane