Reprywatyzacja: Władza wywłaszczy tysiące rodzin?

autor: Patryk Słowik02.01.2018, 07:29; Aktualizacja: 02.01.2018, 08:02
Patryk Jaki

Patryk Jakiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Jeśli ktoś kupił mieszkanie w bloku stojącym na zreprywatyzowanym niezgodnie z prawem gruncie, zostanie go pozbawiony. Nawet jeżeli o tym nie wiedział, a lokal nabył np. od dewelopera.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

  • chernot(2018-01-02 08:39) Zgłoś naruszenie 370

    Pojawia się jeszcze inna opcja, niszcząca dla nowych-starych właścicieli - roszczenie o zwrot nakładów lub roszczenie o nabycie gruntu. Co im po zwrocie jak uwikłaja się w setki procesów.

    Odpowiedz
  • xxx(2018-01-02 08:40) Zgłoś naruszenie 7413

    Coraz lepiej, rewolucja październikowa PiS w pełni - zabrać Polakom to czego się dorobili ciężką pracą. Placisz kredyt ale mieszkania już nie jest twoje. A czyje jest? Nie wiadomo. Po prostu majstersztyk.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sass(2018-01-02 09:11) Zgłoś naruszenie 443

    Cofanie skutków reprywatyzacji mieszkań w Warszawie miałoby polegać że na tym, że jeśli komuś uwodniono, oszustwo przy reprywatyzacji kamienicy to mieszkania zostają zwrócone lokatorom, a PiS chce ustawą zrewidować reprywatyzację gruntów pod blokami, co może dotyczyć w zasadzie całej Polski. Czyli zamiast naprawić jeden bałagan PiS narobi bałaganu na całą Polskę. Otwarta zostanie furtka dla wznowienia działalność oszustów produkujący fałszywe papiery dotyczące niby wlasności gruntów które należaly do jakichś mitycznych postaci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zorro(2018-01-02 09:17) Zgłoś naruszenie 287

    Każda targowica kończy na latarniach. Historii ich nikt nie uczył?

    Odpowiedz
  • reprywatyzacja?(2018-01-02 09:37) Zgłoś naruszenie 617

    A o byłych właścicielach i spadkobiercach skonfiskowanych nieruchomości wielka cisza?????.Dobre?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • XXYYZZ(2018-01-02 09:51) Zgłoś naruszenie 393

    Logika i sprawiedliwość w myśl powiedzenia: Kowal zawinił, Cygana powiesili!

    Odpowiedz
  • Al.(2018-01-02 10:40) Zgłoś naruszenie 2135

    Uważam, że w każdym małym miasteczku powinny powstać komisje. Ileż to przekrętów narobili rządzący. Ileż to łapówek wzięli. Ileż to gruntów zostało sprzedanych za bezcent. Bardzo dobrze Panie Ministrze, że przyszedł czas na rozliczenia tych złodziei. Wszyscy płaciliśmy całe życie podatki i co z tego mamy. Każdemu Polakowi należy się jakaś mała cząsteczka Polski na własność. To bandziorstwo nareszcie zostanie ujawnione. W tych małych miasteczkach to horror !!! Trzymam kciuki i czekam na sprawiedliwość. Przy okazji jeszcze jeden temat złodziejstwa. Wszystkie firmy windykacyjne tego typu jak ULTIMO z Wrocławia powinny natychmiast zniknąć z rynku. TO JAWNY PRZEKRĘT POD PŁASZCZYKIEM PRAWA. Jak to możliwe, że komornik windykuje na poczet firmy windykacyjnej. TO PARANOJA. Polska Złotówka jedzie do raju podatkowego np. w Luxemburgu. Jeszcze tym musi zająć się Ministerstwo Sprawiedliwości. Mamy już dość ich przekrętów w biały dzień.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • tak mi się zdaje?(2018-01-02 12:51) Zgłoś naruszenie 498

    No i tylnymi drzwiami wprowadzają KOMUNIZM?Po II wojnie też KOMUNIŚCI wszystkim konfiskowali nieruchomości bez wypłaty odszkodowań.Czyżby szło nowe a wracało stare?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ZXCQ(2018-01-02 13:49) Zgłoś naruszenie 712

    HGW = rydz-yk ?

    Odpowiedz
  • hieniu(2018-01-02 16:05) Zgłoś naruszenie 1135

    Aj waj jakie larum. A o co? O wstepny projekt nowelizacji? Nawet nie ostateczny, ale dopiero wstepny... typowa dla lzemediow liberalnych awantura o nic

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • XZ(2018-01-02 16:18) Zgłoś naruszenie 201

    Na obcym gruncie w 2006 r mimo stwierdzenia nabycia spadku po Matce geniusze gminy Siemiatycze wydali zgode na zabudowanie nieruchomosci nalezacej do nas. Brak wydania nieruchomosci, brak odszkodowania.To my spadkobiercy ponosimy koszty sadowe a zlodzieje maja nas gleboko w d.... lacznie z pseudo urzednikami znajacymi prawp cywilne i spadkowe..Azeby dokonac tego barbarzynstwa zmieniono nr ewidenncyjne nieruchomosci ,a zlodziej we wspolpracy z notariuszem i gmina mogl zalozyc nowa ksiege wieczyste i falszywy akt notarialny- To jest fakt autentyczny.

    Odpowiedz
  • gadzet_pl(2018-01-02 17:45) Zgłoś naruszenie 74

    rozwiążą problem kredytów frankowych, ale swoja droga bedą jaja i ile z tych osób głosowało na PIS

    Odpowiedz
  • Bolesław(2018-01-02 17:50) Zgłoś naruszenie 616

    Ten tekst to kłamstwo na kłamstwie w każdym akapicie. Co wyprawiasz gazeto?

    Odpowiedz
  • Zofia(2018-01-02 18:52) Zgłoś naruszenie 47

    Propaganda !

    Odpowiedz
  • Tego bałaganu ...(2018-01-02 18:54) Zgłoś naruszenie 172

    ... nikt nie posprząta przez najbliższe 50 lat !

    Odpowiedz
  • kofka(2018-01-02 19:45) Zgłoś naruszenie 57

    http://telewizjarepublika.pl/jak-quotdziennik-gazeta-prawnaquot-klamie-ws-komisji-reprywatyzacyjnej,58790.html Czytam gazetę prawną od jej powstania,czy dziennikarze się nie zagalopowali.Proszę przeczytać artykuł z powyższego linku.

    Odpowiedz
  • n(2018-01-02 20:15) Zgłoś naruszenie 47

    podnosi sie poziom stresu i niepokoju nawet w ministerstwach w oswiacie nic nie wiedza jakie sa rozporzadzenia celowo ludzie maja zyc w niepokoju to jest czysta socjotechnika a gazetaprawna potrafi strzelac babole i wlasnie o to chodzi by zasiac niepokoj w narodzie

    Odpowiedz
  • a dlaczego nie zxamyka sie prawników siedzacych(2018-01-02 20:26) Zgłoś naruszenie 102

    i korzystajacych z dóbr innych/czyli złodzieje/........

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-01-03 06:05) Zgłoś naruszenie 92

    Nie wiedzą, co piszą w ustawach. Nie potrafią ogarnąć problemu. A konsultacje zastępują czytaniem forów. Taka ustawa to odszkodowania od Polski dla nabywców mieszkań.

    Odpowiedz
  • otttake(2018-01-03 07:42) Zgłoś naruszenie 14

    Tysiące wdów i sierot, które złożyły wnioski o jednorazową rekompensatę za utracony deputat węglowy, zostało odesłanych z kwitkiem. Spółki odmawiają im wypłaty 10 tys. zł świadczenia. Dlaczego? Tylko dlatego, że ich mężowie i ojcowie w chwili śmierci nie pobierali rent czy emerytur. Ludzie rozczarowani. Związki: To niedopatrzenie w ustawie. Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń, wyjaśnia, że z zapisów ustawy wynika, że do rekompensat uprawnione są tylko wdowy i sieroty emerytów i rencistów. Ministerstwo Energii potwierdza, że decyzje przedsiębiorstw są zgodne z literą ustawy. - To niedopatrzenie w ustawie, która była przygotowywana w pośpiechu, aby zdążyć z wydatkowaniem pieniędzy do końca roku - komentuje Wacław Czerkawski ze Związku Zawodowego Górników w Polsce. - Z ust ministra padały obietnice, że wdowy i sieroty dostaną pieniądze, a logicznym jest przecież, że większość z nich straciła mężów i ojców w wypadkach - podkreśla. WNIOSKI W SPRAWIE REKOMPENSAT ZA DEPUTATY DO PONOWNEJ WERYFIKACJI Tysiące emerytów, rencistów i wdów górniczych wciąż wygląda wypłaty rekompensat za utracone prawo do deputatu. Choć w listopadzie zapowiadano, że pieniądze trafią do wnioskodawców przed Barbórką, na początku grudnia - że przed świętami, a do końca 2017 roku już wszyscy uprawnieni do rekompensaty mieli dostać pieniądze. Sprawa jest o tyle poważna, że spółki węglowe miały rozliczyć się z dotacji przyznanej na ten cel właśnie do końca minionego roku. Tymczasem wielu wnioskujących nie widziało jeszcze ani pieniędzy, ani nawet decyzji. Od kilku dni nie sposób też skontaktować się ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń, która wypłaca najwięcej rekompensat. Deputat węglowy: około 12 tys. osób go nie dostanie z PGG, JSW i SRK. Kto i dlaczego? Pani Mieczysława z Tychów jest wdową po górniku kopalni Wujek. Wniosek o rekompensatę złożyła 26 października w oddziale Spółki Restrukturyzacji Kopalń w Woli. Nie dostała ani pieniędzy, ani odmowy wypłaty. Od kilku dni próbuje skontaktować się ze spółką, ale bezskutecznie. CZYTAJ KONIECZNIE MINISTERSTWO WYJAŚNIA: WYPŁATY REKOMPENSAT ZA DEPUTATY BĘDĄ KONTYNUOWANE W 2018 ROKU Pani Elżbieta z Częstochowy do spółki dzwoniła przez tydzień. Dopiero wczoraj udało jej się połączyć. - Dodzwoniłam się za jedenastym razem. Pani powiedziała mi, że wniosek jest rozpatrzony pozytywnie i kazała czekać na wypłatę do przyszłej środy - mówi. Pozostało jeszcze 59% treści. Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp. PRENUMERATA CYFROWA Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 1,23 zł dziennie. już od1,23 ZŁ /dzień ZOBACZ OFERTĘ