statystyki

Piebiak o niepowołaniu asesorów: Sędziowie szukali jedynie pretekstu. Cała nadzieja w SN

autor: Piotr Szymaniak02.11.2017, 07:28; Aktualizacja: 02.11.2017, 08:38
- Przekazaliśmy wszystkie dokumenty, jakie były wymagane przez ustawę, tj. informację o każdym z asesorów z Krajowego Rejestru Karnego i od właściwego komendanta policji - zapewnia wiceminister

- Przekazaliśmy wszystkie dokumenty, jakie były wymagane przez ustawę, tj. informację o każdym z asesorów z Krajowego Rejestru Karnego i od właściwego komendanta policji - zapewnia wiceministerźródło: Newspix
autor zdjęcia: Herok

- Teraz pozostaje nam apelowanie do Sądu Najwyższego, by rozstrzygnął odwołania asesorów nie tylko sprawiedliwie, ale też możliwie szybko - mówi Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości.

KRS odmówiła powołania 265 asesorów z powodu braków formalnych. W szczególności w aktach osobowych przesłanych do rady brakowało ważnych zaświadczeń lekarskich i psychologicznych.

Jest to tylko pretekst. Od dość dawna wiedzieliśmy, że część członków KRS z sędzią Waldemarem Żurkiem na czele zrobi wszystko, by zablokować przywrócenie instytucji asesora. Najpierw zapowiadali, że będzie to na podstawie rzekomej niekonstytucyjności. Teraz, gdy sami przedstawiciele KRS przyznają, że to nie oni stwierdzają niekonstytucyjność, trzeba było znaleźć inny powód.

Skoro ministerstwo spodziewało się, że KRS będzie chciało się do czegoś przyczepić, dlaczego akta osobowe nie zostały wnikliwie sprawdzone?


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • Obiektywny(2017-11-02 12:42) Zgłoś naruszenie 1411

  Panie Plebiak. Czy wszyystkie wymagane dokumenty zostały przesłane do KRS? Niech się pan pier...dolnie w pierś i zastanowi nad tym co mówi. Można zrozumieć przeciętnego Kowalskie, że zapomniał o czymś, o jakim dokumencie. Ale wy, wyszczekani magistrzy popełniliście błąd. Powinniście się spalić ze wstydu. Jak pisze w Ustawie, że musi być taki a taki dokument to takie asy w MS powinni to wiedzieć. Nawet powszechnie uważany za waszego sprzymierzeńca wice Tyszka złapał się za głowę widząc wasz idiotyzm.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Zenon(2017-11-02 09:16) Zgłoś naruszenie 1213

  Ma mordę jak lump spod budki z piwem.Wiceminister hehehe.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wyrobek(2017-11-02 12:36) Zgłoś naruszenie 106

  Ma mordę jak "Człowiek z Pisu".Tam wszyscy tacy powabni!!

  Odpowiedz
 • logik(2017-11-03 09:52) Zgłoś naruszenie 25

  sądy STALINOWSKIE w Polsce należy jak najszybciej rozpędzić i utworzyć nowe z nowych ludzi. Obecnych tzw. sędziów potraktować co najmniej jak UB-eków (SB-ków), bo to jeszcze gorsza zaraza (to byli "nadzorcy" wspólnie z prokuraturą). Dla "zasłużonych sędziów" zastosować program CELA+ Oni nauczeni są bezkarności. Dopóki sędziowie i prokuratorzy nie będą odpowiadać za bezprawie i z hukiem wylatywać, to nic się nie zmieni.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane