statystyki

Watchdog skarży komitety wyborcze Dudy i Komorowskiego

autor: Małgorzata Kryszkiewicz18.10.2017, 08:03; Aktualizacja: 18.10.2017, 09:58
prawo, sąd

Watchdog złożyła do Sejmu wnioski o uchylenie immunitetu Kaczyńskiemu, Schetynie, Kopacz i Rybickiemuźródło: ShutterStock

 Osoby, które w czasie ostatnich prezydenckich wyborów odpowiadały za kampanię wyborczą Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego, zostały oskarżone o nieudostępnienie informacji publicznej. Wśród nich są m.in. Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz oraz Jarosław Kaczyński.

Subsydiarny akt oskarżenia w tej sprawie złożyła do warszawskiego sądu sieć obywatelska Watchdog. To jej odpowiedź na dwukrotne umorzenie postępowania przez prokuraturę, która nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego w działaniach komitetów wyborczych.

Tymczasem, jak podaje sieć, te nie wywiązały się z ciążącego na nich obowiązku udostępnienia informacji publicznej. Organizacja nie doczekała się bowiem od komitetów wyborczych obu kandydatów odpowiedzi na pytania o zawierane w trakcie trwania kampanii prezydenckiej umowy oraz o poniesione w tym czasie wydatki.


Pozostało jeszcze 42% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane