statystyki

Watchdog skarży komitety wyborcze Dudy i Komorowskiego

autor: Małgorzata Kryszkiewicz18.10.2017, 08:03; Aktualizacja: 18.10.2017, 09:58
prawo, sąd

Watchdog złożyła do Sejmu wnioski o uchylenie immunitetu Kaczyńskiemu, Schetynie, Kopacz i Rybickiemuźródło: ShutterStock

 Osoby, które w czasie ostatnich prezydenckich wyborów odpowiadały za kampanię wyborczą Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego, zostały oskarżone o nieudostępnienie informacji publicznej. Wśród nich są m.in. Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz oraz Jarosław Kaczyński.

Subsydiarny akt oskarżenia w tej sprawie złożyła do warszawskiego sądu sieć obywatelska Watchdog. To jej odpowiedź na dwukrotne umorzenie postępowania przez prokuraturę, która nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego w działaniach komitetów wyborczych.

Tymczasem, jak podaje sieć, te nie wywiązały się z ciążącego na nich obowiązku udostępnienia informacji publicznej. Organizacja nie doczekała się bowiem od komitetów wyborczych obu kandydatów odpowiedzi na pytania o zawierane w trakcie trwania kampanii prezydenckiej umowy oraz o poniesione w tym czasie wydatki.


Pozostało 42% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane