Sąd nad komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji

autor: Patryk Słowik05.10.2017, 07:36; Aktualizacja: 05.10.2017, 08:21
NSA rozstrzyga spory kompetencyjne na posiedzeniach niejawnych. Decyzja zapadnie więc bez udziału stron i publiczności

NSA rozstrzyga spory kompetencyjne na posiedzeniach niejawnych. Decyzja zapadnie więc bez udziału stron i publicznościźródło: ShutterStock

Dziś NSA rozstrzygnie, czy organ kierowany przez Patryka Jakiego może zajmować się sprawami dekretowymi. Wniosek złożyła Hanna Gronkiewicz-Waltz, przekonując, że to kompetencja ratusza.

To najważniejszy dzień w istnieniu komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Stanie się bowiem jasne, kto ma rację w sporze pomiędzy ustawodawcą, który powołał ją do życia, a stołecznym magistratem.

– Potwierdzam, że na 5 października zaplanowano posiedzenia w sprawie wniosków prezydenta m.st. Warszawy o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między tym organem a komisją. Na ten dzień zaplanowano rozpoznanie czterech wniosków – dotyczących ul. Twardej 8, ul. Twardej 10 oraz dwóch dotyczących ul. Chmielnej 70 – informuje nas sędzia NSA Sylwester Marciniak.

Prawo ustawodawcy

Orzeczenia sądu będą w praktyce oznaczały być albo nie być komisji weryfikacyjnej. Jeśli sąd uzna, że wnioski Hanny Gronkiewicz-Waltz są zasadne, to do niej będą należały wszelkie kompetencje w sprawach dekretowych. Jeżeli jednak NSA zajmie odmienne stanowisko – upadnie argument prezydent stolicy mówiącej, że organ kierowany przez Patryka Jakiego działa wbrew prawu.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • oburzony(2017-10-05 09:59) Zgłoś naruszenie 51

  Dziwne, bo ja na termin w NSA mam czekać 2 lata.

  Odpowiedz
 • fakty(2017-10-05 10:35) Zgłoś naruszenie 65

  Obecnych tzw. sędziów potraktować co najmniej jak UBeków, bo to jeszcze gorsza zaraza - dlaczego ? Wyjaśniam niekumatym: sądy razem z prokuraturą "nadzorowali" pracę ubeków, czyli UBecy byli tylko wykonawcami woli STALINOWSKICH sądów. Sądy mamy STALINOWSKIE, bo powołał je w 1944r pośrednio stalin (po ogłoszeniu manifestu PKWN zatwierdzonego osobiście), a bezpośrednio na jego rozkaz NKWD-ziści z ludzi swoich z NKWD lub pewnych komunistów. Ci tzw. młodzi to ich pociotkowie lub wychowankowie w duchu komunistyczno-stalinowskim, Do dnia dzisiejszego nikt tego stalinowskiego reliktu nie zreformował. ....a społeczeństwo słono im za to płaci.

  Odpowiedz
 • maria(2017-10-05 20:06) Zgłoś naruszenie 11

  Gronkiewicz-Walc powinna dawno powinna być usunięta ze stanowiska i przestać robić z siebie idiotkę, byle nie stawić się przed komisją !! Wszyscy Polacy widzą jej bezczelność, ale ona dalej będzie oplatać głupoty, bo przecież wiadomo, że brała udział w rozgrabianiu Warszawy !! Niech przestanie kłamać, a PO powinna się wstydzić takiej kłamliwej towarzyszki i to w swoim zarządzie !! Czy w Polsce wreszcie będą rozliczani złodzieje, czy w końcu przepisy pozwolą usuwać ze stanowisk ludzi upapranych w brudne interesy jak Gronkiewicz-Walc, Adamowicz, Bodnar - chroniący złodziei - a nie martwiący się o Obywateli, i wielu innych

  Odpowiedz
 • Natan(2017-10-06 10:29) Zgłoś naruszenie 00

  Co to za tytuł ??? Czy Gazeta Prawna to już na prawdę Gazeta Wyborcza !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane