statystyki

Sprawiedliwy sąd nad billboardami

autor: Grzegorz Osiecki11.09.2017, 07:34; Aktualizacja: 11.09.2017, 08:50
Prezes PiS Jarosław Kaczyński opuszcza Belweder

Prezes PiS Jarosław Kaczyński opuszcza Belwederźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Akcja Polskiej Fundacji Narodowej informująca o zmianach w sądownictwie będzie kosztowała więcej, niż wynosi roczna subwencja dla PiS z budżetu.

Polska Fundacja Narodowa (PFN) ma w nadchodzących dniach ujawniać kolejne szczegóły dotyczące kampanii, która – w założeniu – informuje o propozycjach zmian w sądownictwie. Na billboardach i w internecie ukazały się materiały krytykujące obecny stan sądów i wzywające do jego zmiany. Akcja ruszyła w momencie, gdy w Kancelarii Prezydenta kończą się prace nad nowymi ustawami o Sądzie Najwyższym i KRS – w miejsce tych zawetowanych w lipcu przez Andrzeja Dudę. I ma błogosławieństwo rządu – premier Beata Szydło wzięła udział w piątkowej konferencji prasowej władz fundacji.

– To dobra akcja, która przeciwstawia się prowadzonej od miesięcy dezinformacji w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości – mówi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Ale PiS i władze fundacji są ostro krytykowane przez opozycję.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane