statystyki

Sprawiedliwy sąd nad billboardami

autor: Grzegorz Osiecki11.09.2017, 07:34; Aktualizacja: 11.09.2017, 08:50
Prezes PiS Jarosław Kaczyński opuszcza Belweder

Prezes PiS Jarosław Kaczyński opuszcza Belwederźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Akcja Polskiej Fundacji Narodowej informująca o zmianach w sądownictwie będzie kosztowała więcej, niż wynosi roczna subwencja dla PiS z budżetu.

Polska Fundacja Narodowa (PFN) ma w nadchodzących dniach ujawniać kolejne szczegóły dotyczące kampanii, która – w założeniu – informuje o propozycjach zmian w sądownictwie. Na billboardach i w internecie ukazały się materiały krytykujące obecny stan sądów i wzywające do jego zmiany. Akcja ruszyła w momencie, gdy w Kancelarii Prezydenta kończą się prace nad nowymi ustawami o Sądzie Najwyższym i KRS – w miejsce tych zawetowanych w lipcu przez Andrzeja Dudę. I ma błogosławieństwo rządu – premier Beata Szydło wzięła udział w piątkowej konferencji prasowej władz fundacji.

– To dobra akcja, która przeciwstawia się prowadzonej od miesięcy dezinformacji w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości – mówi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Ale PiS i władze fundacji są ostro krytykowane przez opozycję.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane