statystyki

Sprawiedliwe sądy trudne do osądu

autor: Tomasz Żółciak19.09.2017, 07:58; Aktualizacja: 19.09.2017, 08:22
PKW to kolejna instytucja, do której opozycja poskarżyła się na kampanię sądową PFN

PKW to kolejna instytucja, do której opozycja poskarżyła się na kampanię sądową PFNźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Państwowa Komisja Wyborcza nie zajmie się wyjaśnianiem wątpliwości wokół tego, czy seria spotów i haseł głoszonych przez Polską Fundację Narodową reprezentuje interesy PiS.

Działania Polskiej Fundacji Narodowej (PFN) nie podobają się PKW, jednak wczoraj zgromadzenie sędziów pod przewodnictwem Wojciecha Hermelińskiego wydało komunikat, z którego wynika, że PKW nie może oceniać działalności innych podmiotów niż partie polityczne i komitety wyborcze.

Wniosek o zbadanie sprawy złożyła Nowoczesna. Twierdzi, że kampania dotycząca reformy sądownictwa ma „charakter prezentacji stanowiska partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość” i dlatego finansowanie jej przez PFN stanowi „formę niezgodnego z przepisami ustawy o partiach politycznych wsparcia tej partii”.

Komisja odsyła do właściwych organów sprawujących nadzór nad fundacjami – dla Polskiej Fundacji Narodowej jest to minister rozwoju i finansów (choć według odpisu KRS na 9 sierpnia br. jest to minister kultury i dziedzictwa narodowego) oraz prezydent stolicy.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane