statystyki

Odrzucając listę asesorów, KRS wyrządziłaby krzywdę sądom, a nie ministrowi sprawiedliwości

autor: Małgorzata Kryszkiewicz22.08.2017, 18:00
Łukasz Piebiak wiceminister sprawiedliwości / fot. Wojtek Górski

Łukasz Piebiak wiceminister sprawiedliwości / fot. Wojtek Górskiźródło: DGP

- Nikt nie odbiera radzie prawa do formułowania ocen na temat projektowanych przez rząd przepisów. KRS wyraziła swoje wątpliwości do projektu dotyczącego asesorów i my się z tymi uwagami zapoznaliśmy. Nie podzieliliśmy ich jednak, nie zrobili tego również parlament i pan prezydent - mówi w wywiadzie dla DGP Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości.

Lista 270 asesorów już niedługo trafi pod obrady Krajowej Rady Sądownictwa. Istnieje jednak ryzyko, że zostanie odrzucona. Czy resort sprawiedliwości ma w związku z tym przygotowany plan B?

Liczymy na to, że KRS zachowa się jednak odpowiedzialnie i wśród jej członków przeważy troska o wymiar sprawiedliwości nad chęcią kontynuowania utarczek z kierownictwem resortu sprawiedliwości. Odrzucając listę asesorów, rada wyrządziłaby bowiem krzywdę nie ministrowi sprawiedliwości a sądom, które przecież już długo czekają na wsparcie kadrowe. Należy również pamiętać, że KRS nie składa się wyłącznie z sędziów, ale również posłów, senatorów czy przedstawiciela prezydenta. Wierzymy więc, że głos rozsądku zwycięży, asesorzy niebawem pojawią się w sądach i uzyskają uprawnienia orzecznicze.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

  • Wiera(2017-08-22 19:10) Zgłoś naruszenie 934

    KRS to po prostu postkomunistyczna grupka broniąca post - prlowskie układy. Hańbą jest, że Duda zawetował i liczę, że poniesie za to karę w 2020 r., a prezydentem zostanie Pani Beata Szydło

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • realista(2017-08-23 11:32) Zgłoś naruszenie 51

    Taki malutki szantażyk?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane