Trybunał PiS-u zalegalizowany

autor: Patryk Słowik02.08.2017, 07:40; Aktualizacja: 02.08.2017, 07:50
Zdaniem SN nie ma mowy o żadnym sporze kompetencyjnym

Zdaniem SN nie ma mowy o żadnym sporze kompetencyjnymźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Los Mariusza Kamińskiego oraz jego współpracowników jest teraz w rękach sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Postanowił tak Sąd Najwyższy, uznając, że to właśnie przy al. Szucha zapadnie kluczowe orzeczenie dla dalszego postępowania. Tym samym – choć nie wprost – sędziowie SN przyznali, że trybunał jest uprawniony do wydawania najważniejszych wyroków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • era(2017-08-02 08:48) Zgłoś naruszenie 8945

    Proponuję zmianę tytułu materiału na "Trybunał PO zdelegalizowany"

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mecenas(2017-08-02 09:10) Zgłoś naruszenie 6843

    niemiecka gazeta wciąż szczuje...., a może coś napisze niemiecka gazeta o NSDAPowskim Trybunale Konstytucyjnym który zalegalizował socjalistę Adolfa Hitlera ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Natan(2017-08-02 09:55) Zgłoś naruszenie 6643

    Czy GP to już Gazeta Wybiórcza ??? A przedtem czyj był Trybunał Konstytucyjny ??? Przecież dzieciaki wiedzą że komuchów a później był tow. Rzeplińskiego i aferzystów z PO !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • adamek(2017-08-02 08:36) Zgłoś naruszenie 3345

    Wdzięczność SN za pozostawienie ich w pracy...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alois Hudal(2017-08-02 08:54) Zgłoś naruszenie 3148

    Kapitulacja SN. Własne lukratywne etaty okazały się ważniejsze niż prawo. Teraz każda opcja już wie, że SN można zastraszyć.

    Odpowiedz
  • Dixi(2017-08-02 09:32) Zgłoś naruszenie 3017

    Heillpresse chciałaby sama wydawać wyroki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jażyk(2017-08-02 12:42) Zgłoś naruszenie 2822

    Szwabska gazeta dalej otumania Polaków. SN zrobił to, co powinien zrobić, zawiesił postępowanie, a zrobić to powinien z urzędu. Niech zatem szwabska gazeta nie szczuje!

    Odpowiedz
  • Bert(2017-08-02 12:30) Zgłoś naruszenie 2714

    rozumiem , że 1/2 organ wuja axela czuje się sfrustrowany, ale nie martwcie się na wyrost, jak 1/2 udziały wuja axela pójdą von za odrę, to się wam humorek trochę poprawi

    Odpowiedz
  • zenek(2017-08-02 08:46) Zgłoś naruszenie 209

    Bartłomiej Przymusiński, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia powiedział m.in., że "dziś obywatele i sędziowie łączą się w obronie niezależnych sądów". a żadne zmiany w SN nie nastąpiły,więc dlaczego dalej nie bronią?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jasnowidz(2017-08-02 09:12) Zgłoś naruszenie 2017

    Wstyd...pozostaje Nam...

    Odpowiedz
  • tukan(2017-08-02 13:45) Zgłoś naruszenie 1911

    Ze 100lat sądownictwa w POLSCE przez 60lat była to zbrodnicza organizacja . Nie rozliczyli się z żadnych zbrodni z POwojennego okresu . Są to spadkobiercy wykładowców którzy kończyli 2letni "duraczówki " uczyli się przesłuchiwać .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Realista (2017-08-02 16:28) Zgłoś naruszenie 1620

    jak czyta się powyższe odpowiedzi to traci się wiarę w Polski naród..... dziękuję rodacy, że po przeczytaniu większości dyrdymałów w stylu " komunistyczne sądy należy zdelegalizować " itp. jedyne o czym myślę to wyjazd za granicę na wieczność i pozostawienie tego syfu zwanego Polską rzeczywistością za sobą.... jeżeli układ faktycznie był przez lata a PIS przecież był już u władzy, to trzeba być idiotą żeby sądzić że zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdzki - przecież zmienią się tylko składy personalne...... Zresztą sędziowie to w co najmniej 85% przypadków porządni i przede wszystkim niezwykle praworządni i zrównoważeni ludzie, w porównaniu do większosci wypowiadających się tutaj ahhhh jakże lepszy byłby ten kraj gdyby reszta społeczeństwa dostosowała się poziomem do tej ekhm " bolszewickiej kasty" ..... niedoczekanie moje

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Proste nawet dla ... CEPÓW z PIS (2017-08-02 11:33) Zgłoś naruszenie 1436

    Prezydent zastosował ...VETO w sprawie PIS-bolszewickiej ustawy o SN, to i .... SN odpuścił Prezydentowi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DEMOKRATA(2017-08-03 00:17) Zgłoś naruszenie 98

    Trybunał Konstytucyjny drodzy Niemcy. Przypominam że PO-PSL uchwalili nielegalną ustawę w której wybrali nielegalnie sędziów do TK. Cła ta ustawa i wybory były niezgodne z konstytucją a nie jak sobie wymyślił towarzysz Rzeplinowski. Dziś kolejny sąd potwierdził że w sporze politycznym to PIS ma rację. To samo zrobi Sąd Najwyższy po rozmowie z Prezydentem Dudą. tak więc NIEMIECKA opozycja która kłamie tez w tej gazecie przegrała z DEMOKRACJĄ.

    Odpowiedz
  • olo(2017-08-03 00:22) Zgłoś naruszenie 810

    A Niemcy z GP kwiczą. W Polsce wygrała DEMOKRACJA a przegrała nazistowska poprawność polityczna która niszczy Europę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nie idiota(2017-08-03 08:11) Zgłoś naruszenie 85

    GP .... trzeba było się tak drzeć jak PO robiło przewrót w Trybunale !! Co tego nie zauważyliście :)))))))))))))))))))))))))))))))))))) ?

    Odpowiedz
  • Lucek(2017-08-03 00:20) Zgłoś naruszenie 86

    Niemcy to NAZISTOWSKI kraj do dziś. A to dowody. - mają HITLEROWSKI Trybunał Konstytucyjny - dalej utrzymują HITLEROWSKĄ uchwałę zabierającą Polakom status mniejszości w Niemczech. - uchwalili nielegalną z konstytucją ustawę o ślubach homoseksualistów - uchwalili ustawę o CENZURZE Facebooka i innych platform w intermecie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • przedsiębiorca(2017-08-03 00:26) Zgłoś naruszenie 79

    KOMUNIZM po prawie 30 latach wreszcie upada. Wstyd tylko że Polska kończy z komuchami na samym końcu. Czechosłowacja,DDR,Węgry zakazały sprawowania funkcji państwowych wszystkim komuchom. Tylko w Polsce Michnik dogadał się z Kiszczakiem i to ******* za oddanie rządów zostawiły sobie sądy i uwłaszczenie na państwowym majątku.

    Odpowiedz
  • prawilnik(2017-08-03 06:45) Zgłoś naruszenie 66

    Moim zdaniem błąd popełnił Sąd okręgowy rozpatrujący apelację, gdy po ułaskawieniu umorzył sprawę rozstrzygnięcia apelacji oskarżonych. Łaska prezydenta powinna po prostu "zaczekać" na ewentualne uprawomocnienie się wyroku skazującego. Gdy wyrok by się uprawomocnił - skazani zostaliby automatycznie uwolnieni od zasądzonej kary. Gdyby jednak Kamiński i s-ka zostali uniewinnieni - ułaskawienie stałoby się bezprzedmiotowe. A tak - z ułaskawienia czyli z uwolnienia od kary zrobiła się amnestia... do czego prezydent nie ma prawa!

    Odpowiedz
  • M(2017-08-03 12:32) Zgłoś naruszenie 44

    Jakikolwiek ten Trybunał by był, mam wrażenie, że tak się nakręcacie, że aż przykro patrzeć. Widzę też, że bardzo ubogie życie intelektualne przedstawiają dziennikarze. Dlaczego tak uważam? Język, język wulgarny, tworzący nowe zbitki słowne, język mało rozbudowany. I argumenty, wciąż te same, narzucające swój punkt widzenia, nieprzemyślane. No i warsztat, chociaż - trzeba oddać - poprawiacie się, już nie tytułujecie każdej osoby ze świata nauki profesorem. Zastanawiam się, czy któryś z Was, dziennikarzy, odkąd rozpętała się ta cała burza polityczna z Trybunałem Konstytucyjnym wziął do ręki podręcznik z prawa konstytucyjnego. Zastanawiam się też, czy Wy, drodzy dziennikarze, czytacie książki naukowe. Mam prawo tak mocno Was atakować, wszak kreujecie opinię publiczną, z drugiej strony nie przejawiacie krzty pokory; innymi słowy, jesteście bardzo zarozumiali.

    Odpowiedz