statystyki

Szef prokuratorskiej opozycji straszony procesem

autor: Emilia Świętochowska05.06.2017, 08:02; Aktualizacja: 05.06.2017, 09:18
Kierownictwo dopatrzyło się w wypowiedzi Parchimowicza znamion „pomówienia oraz oszczerstwa”

Kierownictwo dopatrzyło się w wypowiedzi Parchimowicza znamion „pomówienia oraz oszczerstwa”źródło: ShutterStock

 Prokuratura Krajowa zagroziła procesem sądowym o ochronę jej dóbr osobistych prokuratorowi Krzysztofowi Parchimowiczowi, prezesowi stowarzyszenia Lex Super Omnia, które otwarcie występuje przeciwko polityce prowadzonej przez Zbigniewa Ziobrę i jego zastępców.

Kierownictwo zażądało od niego przeprosin oraz wyrażenia słów ubolewania z powodu krytycznych wypowiedzi na temat dodatków mieszkaniowych i zwrotu kosztów przejazdów, jakie otrzymują dziś od PK zatrudnieni w niej na stałe śledczy. Prezes Lex Super Omnia wyraził w swoim komentarzu poważne wątpliwości, czy wypłacanie tego rodzaju świadczeń prokuratorom PK ma podstawę prawną.

„Jedyne, co można wyinterpretować z przepisów prawa o prokuraturze, to uprawnienie do świadczeń związanych z pracą poza domem, w przypadku delegowania prokuratora Prokuratury Krajowej do innej jednostki prokuratury” – to jedno ze stwierdzeń, jakie padło z ust Parchimowicza. Jeśli doszłoby do procesu, PK oprócz przeprosin będzie domagała się od niego również wpłaty 60 tys. zł na rzecz Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • suweren(2017-06-05 14:26) Zgłoś naruszenie 11

    więcej na: TEMIDA CONTRA SM: Ile razy zarabiają na termomodernizacji: 1)firma, która dostaje zlecenie dyktuje uznaniową cenę, żeby zarządowi odpalić łapówkę, bo jest wyłaniania w pseudoprzetargu. Od lat te same firmy wykonują w spółdzielniach ocieplenia budynków, 2)wykonawca obowiązkowo kupuje materiały do wykonania ocieplenia w hurtowni prowadzonej przez krewnych lub *********** prezesa, w związku z tym marża na materiały jest astronomiczna, 3)nie odliczają od kosztów ocieplenia kwoty umorzenia pożyczki lub kredytu, 4)nie wykonują pełnego zakresu zlecenia (u nas zmniejszenie otworów okiennych na korytarzach i wymiana okienek w piwnicach wykonywana była po kilku latach od ocieplenia i to pewne, że za te roboty zapłaciliśmy drugi raz), 5)termomodernizacja powinna spowodować 25% oszczędności na zużyciu mocy cieplnej przez budynek. W związku z tym powinny o 25% potanieć koszty jego ogrzewania. Tam gdzie są spółdzielcy, którzy mogą się o to upomnieć spadają na dwa lata a potem wracają do poprzednich wartości, 6)ciepło rozliczają specjalnie zatrudnione do tej czynności firmy, które na swoich kontach rozdzielają nadwyżkę pobraną od spółdzielców na część, która jest im zwracana dla stworzenia pozorów rzetelności i część, która leci na szwajcarskie konta prezesów. Chodzi o to, żeby takie operacje nie były widoczne na kontach księgowych spółdzielni, 7)w tym procederze biorą żywy udział skorumpowane rady nadzorcze oraz skorumpowani prokuratorzy i sędziowie.

    Odpowiedz
  • Nieskonfliktowana rodzina(2017-06-05 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    Krętacze na Etatach- nawet dzieci wyśmiały Prokurator na sali sądu o "molestowaniu anemicznych Wariatów" i Pozwały -podważyły o takie oszustwa byłą Prokurator -SSR G.Trzaśniewską w Sąd Kraków -patrz I C 2144/16

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane