statystyki

Projekt ustawy o jachtach zalany krytycznymi uwagami

autor: Patryk Słowik30.05.2017, 07:52; Aktualizacja: 30.05.2017, 08:17
żeglarstwo, jacht, lato, woda, wakacje

Rozwiązania zaproponowane w nowym projekcie zakładają odebranie uprawnień związkom sportowym, a co za tym idzie uszczuplenie ich budżetówźródło: ShutterStock

Propozycja uproszczeń przygotowana przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkała się z bardzo chłodnym odbiorem w rządzie. Z przedłożonych uwag wynika, że przepisy zawarte w zaledwie 20 artykułach projektu ustawy mogą być niezgodne z konstytucją i prawem unijnym oraz spowodować załamanie polskiego sportu, a przygotowany kosztorys ma się nijak do rzeczywistości.

Jak już informowaliśmy na łamach DGP, resort kierowany przez Marka Gróbarczyka opracował projekt ustawy o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m. W uzasadnieniu do niego wskazano, że obecnie istnieje sześć różnych wykazów, w których mogą być rejestrowane jachty śródlądowe i morskie.

Rzecz w tym, że tak naprawdę nikt nie sprawuje nad nimi generalnej kontroli, przez co wiele jednostek w ogóle nie widnieje w żadnym spisie. Utrudnia to choćby wykorzystywanie danych przez służby prowadzące akcje ratunkowe oraz przez organy ścigania.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane