statystyki

Zmiany w sposobie dyscyplinowania dłużników alimentacyjnych

autor: Piotr Mgłosiek30.05.2017, 07:29; Aktualizacja: 30.05.2017, 08:23
pieniądze, kasa, banknot

Nowe ukształtowanie występku niealimentacji tworzy szansę na znaczne ograniczenie patologiiźródło: ShutterStock

W ferworze walki o oddech, w jakiej znajduje się obecnie sądowy wymiar sprawiedliwości, mogło umknąć pewne legislacyjne wydarzenie, z którym będziemy mieli do czynienia z końcem maja.

I nie mam tutaj na myśli kolejnego podejścia przedstawicieli suwerena do próby demontażu niezawisłości sędziowskiej w ramach „demokratyzacji” wyłaniania członków Krajowej Rady Sądownictwa. Chodzi o rzecz zgoła odmienną. Pośród bitewnego zgiełku kilka miesięcy temu z Ministerstwa Sprawiedliwości wyszedł projekt nowelizacji art. 209 kodeksu karnego, który 31 maja 2017 r. stanie się prawem obowiązującym. A zmiany są iście rewolucyjne. Jakże mogłoby być inaczej, skoro rewolucyjna żyłka obecnej większości sejmowej dotyczy już niemal każdego obszaru życia społecznego, włączając konie, drzewa, teatry czy muzea.

DGP już kilkakrotnie pisał o przymiarkach do skorygowania art. 209 par. 1 k.k. W międzyczasie projekt w toku jego parlamentarnego procedowania został obudowany kolejnymi propozycjami i już za moment zacznie obowiązywać w karnoprawnym porządku.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • jopek(2017-05-31 15:47) Zgłoś naruszenie 01

    Najlepszy sposób na takiego alimenciarza? Zgłosić go KRD, żeby go wpisali na swoją listę. Nie ma się co cackać, a taki wpis to nie w kij dmuchał, zwłaszcza jak taki człowiek ma firme na przykład. Chwila moment i będzie płacił

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane