Dokręcili śrubę komornikom

autor: Piotr Szymaniak17.05.2017, 07:51; Aktualizacja: 17.05.2017, 11:00
prawo, sprawiedliwość

– Skończą się za to bajońskie zarobki – zaznacza szef resortu sprawiedliwości.źródło: ShutterStock

Zwiększony nadzór ze strony zarówno prezesów sądów i Ministerstwa Sprawiedliwości, zmniejszenie opłat egzekucyjnych, obowiązek osobistego wykonania czynności przez komornika wraz z ich nagrywaniem – to tylko niektóre zmiany przewidziane w nowej ustawie o komornikach sądowych oraz w ustawie o kosztach komorniczych, które przyjęła wczoraj Rada Ministrów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Wiola(2017-05-17 13:13) Zgłoś naruszenie 1210

    Jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości, kilku komorników w Polsce zarabia rocznie po 10-20 mln zł a ponad 500 (1/3 komorników) zarobiło rocznie po 500 000 zł netto.... Większość tych pieniędzy powinno trafić do WIERZYCIELI...

    Odpowiedz
  • ann(2017-05-17 15:57) Zgłoś naruszenie 176

    Zdarzyło mi się swego czasu pracowac u komorników. Trudno o tych ludziach miec dobre zdanie - zasłaniają się, że reforma spowoduje koniecznośc zwolnienia pracowników, a to jak oni pracowników traktują to wręcz urąga ludzkiej godności - wykorzystują na każdym kroku, niewypłacacają należnych pensji, a zwalniają jakby dla zabawy. Obniżenie opłat spowoduje, że większośc z komorników będzie musiała zacząc sama cos robic - dotąd tylko wysługiwali się pracownikami. Droga strona medalu faktycznie jest taka, że skoro to z egzekucji skutecznych finansowane jest działanie, to lepiej sie przebranżowic, na co większośc zwłaszcza starych komorników się nie nadaje. To środiwisko można zmienic poprzez ludzi, nie instytucjonalnie, jednak póki nepotyzm i kolesiostwo trzyma się mocno, jest to niemożliwe.

    Odpowiedz
  • Nie martwię się o komorników!(2017-05-17 17:58) Zgłoś naruszenie 108

    Nie będzie żadnej zapaści. Miałam zadłużenie ponad 7 tysięcy złotych, spłacałam, a komornik ani złotówki nie oddawał wierzycielom, trzymał na koncie. Złożyłam skargę do sądu, to okazało się, że przede mną swoją skarge złożył komornik (tego samego dnia). Czekałam na rozpatrzenie mojej skargi, że komornik nie wywiązuje sie, a po rozprawie, która była zadziwiająco szybko okazało się, że to nie moją skargę sędzina rozpatrywała, ale skargę komornika. Ja wyszłam na idiotkę, bo mówiłam nie na temat. Były kolejne sprawy, zgłosiła do prokuratury, ale oddalili. komornik trzymał pieniądze rok i dopiero, gdy okazało się, że jest więcej skarg na niego został przeniesiony do innego miasta. Pieniądze dla wierzycieli dopiero przekazał następny komornik, czy tak naprawdę ten "mój" i tak nie zrobił tego o co walczyłam. Za to pamiętam jak chciał za ta śmieszną sumę zając mi całe wyposażenie kawiarni, którą wtedy prowadziłam(lakierowane stoły i ławy z prawdziwego drewna w ilości 6 kompletów).

    Odpowiedz
  • Asesor(2017-05-17 20:21) Zgłoś naruszenie 812

    Czytam te wpisy i mnie śmieszą nie wiecie jak to wszystko wygląda są przypadki faktycznie że komornik Jak w każdym z resztą zawodzie przekracza swoje uprawnienia Ale to nie jest tak że wszyscy są źli taki jest system prawa a negatywnie nastawiają się do tego zawodu ludzie którzy mają długi i wino zawsze mnie własna postępowania jak się pożycza pieniądze to trzeba oddać to chyba jest oczywiste

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Sprytny(2017-05-17 21:50) Zgłoś naruszenie 910

    Brawo wygrali dłużnicy, można się zadłużać a wierzyciele nic z tym nie zrobią, bo nikt nie będzię mnie ścigał :) Jeszcze tylko przedawnienie długów po trzech latach i mam pagtent na zycie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marek Z(2017-05-17 22:50) Zgłoś naruszenie 84

    Zarobki komorników to kwoty które normalnemu Kowalskiemu nawet się nie śnią. Przecież oni nie tworzą polskiego PKB tylko dorabiają się często na krzywdzie ludzkiej. Często wartość majątku dłużnika przekracza jego dług a pomimo to zobowiązanie w stosunku do wierzyciela nie zostaje uregulowane. Czyli dłużnik zostaje goły i z nie spłaconym długiem. Tak działają komornicy, tylko żeby się nachapać tj chore i trzeba to zmienić

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • CBDO(2017-05-18 16:06) Zgłoś naruszenie 85

    BRAWO PANI PREMIER I MINISTER ZIOBRO. KONIEC MAFII MILIONERÓW

    Odpowiedz
  • polak(2017-05-23 09:17) Zgłoś naruszenie 42

    A Minister Jaki to zarabia nie za dużo jak na swoje niby kwalifikacje?

    Odpowiedz
  • elwer44(2017-06-09 14:13) Zgłoś naruszenie 11

    Komornik-prywatny biznes z uprawnieniami Policji-Prokuratury-Sądu.Może wejść do lokalu nawet w czasie nieobecności lokatora,np wyłamując drzwi.Zrobić rewizję,także osobistą.Ukarać grzywną.Do spełniania go żądań zmuszone są organy administracji państwowej,banki,prywatne firmy....

    Odpowiedz
  • gezpolo(2017-07-27 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    Precz z mafią komorniczą krzywdzącą ludzi i żerującą na ich krzywdzie. Na gębie każdego z rasy komorników wypisana jest pogarda dla dłużników stworzonych przez ten okropny kraj w miażdżącej większości poprzez rabunkowe przepisy, rabunkowy fiskalizm, haracze (zus) i podatki (pit) egzekwowane bandycko od ludzi nawet nie osiągających dochodów na poziomie minimum socjalnego.

    Odpowiedz