statystyki

Nikt nie może być sędzią dwa razy w tej samej sprawie

autor: Emilia Świętochowska19.01.2017, 19:00
prawo, sąd

Spór w sumie dwukrotnie trafiał po skargach kasacyjnych przed Sąd Najwyższyźródło: ShutterStock

Sędzia Sądu Najwyższego nie widział potrzeby wyłączenia się ze składu orzekającego w sprawie, którą kilka lat wcześniej rozpatrywał jako sędzia apelacyjny. Zganił go za to dopiero Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, stwierdzając naruszenie konwencji.

Problematyczne zachowanie sędziego wyszło na jaw przy okazji sprawy pracownika firmy budowlanej, który wniósł pozew przeciwko pracodawcy o wypłatę zaległego wynagrodzenia za okres oddelegowania do pracy w Niemczech. Mężczyzna uważał, że jego miesięczne zarobki powinny być wyliczane na podstawie średnich stawek oferowanych na tym samym stanowisku pracownikom niemieckim, a nie stawek określonych w jego polskiej umowie.

Sąd pierwszej instancji wydał niekorzystny dla niego wyrok częściowy. Z kolei sąd apelacyjny uchylił to rozstrzygnięcie ze względów proceduralnych i nakazał ponowne rozpoznanie sprawy.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Arletta Bolesta(2017-01-21 10:18) Zgłoś naruszenie 10

    Z kolei na temat zasad w czasie kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa zapraszam również na mój blog. dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane