statystyki

Netguru nie może być znakiem towarowym

autor: Sławomir Wikariak19.01.2017, 07:27; Aktualizacja: 19.01.2017, 09:06

Zdobywająca klientów na całym świecie polska firma informatyczna Netguru nie zarejestruje unijnego znaku towarowego ze swoją nazwą. Nie ma ona bowiem charakteru odróżniającego – uznał unijny sąd.

Zaczynająca w 2008 r. jako start-up spółka Netguru dzisiaj jest jedną najszybciej rozwijających się spółek Europy Wschodniej. Nic więc dziwnego, że postanowiła zastrzec swą nazwę. W 2014 r. złożyła w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) wniosek o rejestrację unijnego znaku towarowego w kilku klasach związanych z usługami komputerowymi. Został on jednak odrzucony ze względu na to, że nazwa Netguru nie ma charakteru odróżniającego.

Spółka zaskarżyła tę decyzję do Sądu Unii Europejskiej. W środę oddalił on skargę, uznając, że zbitka słów „net” i „guru” ma charakter reklamowy. Nie pozwala natomiast docelowemu kręgowi odbiorców na postrzeganie znaku jako wskazania handlowego pochodzenia rozpatrywanych towarów i usług.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • RomanS(2017-01-20 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast wspierać młodych, ambitnych ludzi kładzie im się kłody pod nogi. Takie rzeczy tylko w tych chorym kraju.

    Odpowiedz
  • ab17pl(2017-01-19 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Fajnie - facebook to też zbitka słów i mi ją w USA, Europie i Rosji w 2003 roku zarejestrowali - tak, tak nie Zuckerberg był pierwszy - ale nie o to chodzi - ja się pytam czy coś się zmieniło czy ktoś daje łapówki za rejestrację...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane