statystyki

Ogłoszenia sądów i komorników znikną z mediów papierowych

autor: Emilia Świętochowska03.01.2017, 07:22; Aktualizacja: 03.01.2017, 08:38
Prasa

Jak dowiedzieliśmy się w Ministerstwie Sprawiedliwości, nowe przepisy k.p.c. dotyczące zasad ochrony informacji niejawnych zawartych w aktach spraw sądowych mają być wzorowane na regulacjach k.p.k.źródło: ShutterStock

Komunikaty sądów i komorników wkrótce przestaną pojawiać się w gazetach. Będą zamieszczane tylko w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz na stronach resortu sprawiedliwości i sądów.

– Funkcja informacyjna prasy stała się fikcją. Nie mówiąc już o tym, że publikowanie w niej ogłoszeń bardzo dużo kosztuje – słyszymy od przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości. Resort liczy, że nowe zasady zamieszczania komunikatów sądowych i komorniczych jednocześnie pozwolą na dotarcie do szerszego kręgu zainteresowanych niż było do tej pory. Zwłaszcza biorąc pod uwagę spadek liczby wydań drukowanych prasy. – Obecnie osoba, której dotyczy toczące się postępowanie, na 99 proc. się o nim nie dowie. Internet jest w tym znacznie bardziej skuteczny – przekonuje resort.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2017-01-03 11:08) Zgłoś naruszenie 53

    Nieznajomość "prawa" zaszkodzi większej ilości obywateli , ale za to , przyniesie zysk dla we the people . A tak , de facto , to nieustający przymus okomputerowania pospólstwa , przymusu zakładania adresów i kont , i oswajania przed czipowaniem (kolczykowaniem) niewolników .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane