« Powrót do artykułu

Bezpłatna pomoc prawna. Gdzie można ją uzyskać

Od początku roku 2016 na terenie całej Polski funkcjonuje jednolity system darmowej pomocy prawnej. Zapewnienie najuboższym prawa bezpłatnego dostępu do prawnika na etapie przedsądowym jest wymogiem europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, Karty Praw Unii Europejskiej i standardów polskiej konstytucji.

prawo

żródło: ShutterStock

Darmową pomoc prawną można uzyskać w 1524 punktach – w lokalach udostępnionych przez gminy lub powiaty.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Warszawianka(2016-11-04 23:16) Zgłoś naruszenie 02

  Byłam w Pomocy Prawnej w Pałacu Prezydenckim, Po wejściu za łańcuch , juz w pomieszczeniu prześwietlono mnie, kazano zostawić dowód bodajże, Chyba jak w więzieniu, Poczułam się zupełnie jak zbity pies, a nie Warszawianka. Byłam po operacji stawu biodrowego i mnie tak naświetlono jakimś urządzeniem, że przez parę dni nie mogłam chodzić. Pani prawnik była bardzo miła, ale nic a nic nie pomogła w napisaniu pisma do sądu. Powiedziała tylko parę słów i mnie pożegnała. Straciłam tylko czas. Drugim razem byłam u prawniczki w Ratuszu Wilanów. Pani mecenas głaskała się cały czas po brzuchu, bo w ciąży, pisma mi nie pomogła napisać, konkretnej porady też mi nie udzieliła i mnie pożegnała, bo była z kimś umówiona. Dodam jeszcze, że nie zapisała nawet kto u niej był i w jakiej sprawie. Normalnie to śmiech na sali, a nie pomoc prawna. Pewnie biorą pieniądze za NIC, a nioe pomoc prawną. Szmal wpada im do kieszeni.Ciekawa jestem czy duży czy mały.

  Odpowiedz
 • szukałem ich internetem(2016-11-17 14:35) Zgłoś naruszenie 00

  Na Śląsku też podobnie -nawet nie wiadomo, gdzie takowe prawiczki przyjmują.

  Odpowiedz
 • Beadan(2018-03-04 08:00) Zgłoś naruszenie 00

  Zarzadca nie splaca zyskow prosze o pomoc kto wie co zrobic suma jest juz 50 tys.zlotych .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!